Bella Hadid sdílela ne tak docela svou fotografii. A fotograf ji za to zažaloval

Bella Hadid sdílela ne tak docela svou fotografii. A fotograf ji za to zažaloval

Pořád a pořád dokola nějaká celebrita sdílí fotografie, na nichž je sice přítomna, avšak k jejich publikování nemá patřičná práva. Co potom následuje? Samozřejmě žaloba ze strany fotografa. Stejně tak se stalo i nyní, a to 23leté modelce Belle Hadid.

Bella se chtěla svým 29 milionům fanouškům na Instagramu pochlubit, jak jí to sluší v černobílém klobouku od společnosti Tommy Hilfinger. Fotograf Timur Mishiev, který ji s ním zvěčnil, ji však k tomu nedal práva, a také proto ji nyní žaluje. Suma, kterou po ni žádá, zatím zveřejněna nebyla.

Celá kauza je zarážející o to více, že za stejnou chybu musela pykat i její sestra Gigi, které se podobný „přešlap“ povedl již dříve. Její tým právníků tehdy proti pokutě dokonce bojoval tvrzením, že na úspěchu fotografie má přece také značný podíl a to díky svému nezaměnitelnému úsměvu.

Problém je v tom, že fotografie patří jejich autorovi, ne tomu, kdo je na nich přítomen (tedy pokud není řečeno jinak). Prostě vidět lajky u příspěvku v Instagramu je pro někoho taková droga, že si s nějakými právy hlavu nedělá. Jsem na fotografii já? Tak to tam přece mohu lupnout… Doplatily na to už Jennifer Lopez, Rod Stewart, Emily Ratajkowski, Ariana Grande a mnoho dalších.

Určitě si přečtěte

Články odjinud