Společnost Panasonic se počátkem roku zapojila do projektu Tokijského technologického institutu, jehož cílem bylo uskutečnění prvního letu letadlem s pohonem na tužkové baterie. Let se nakonec uskutečnil 16. července na letišti blízko Tokia a byl uznán jako oficiální rekord. Stroj překonal vzdálenost 391,4 m ve výšce 5,2 m, celková hmotnost včetně pilota byla 107 kg.

Proč o této události referujeme právě zde – na webu o digitální fotografii? Důvod je jednoduchý, letoun pohánělo celkem 160 tužkových baterií Panasonic Oxyride, které jsou podle výrobce revolučním produktem. Baterie využívají oxihydroxidu, který dokáže uvolnit větší prvotní napětí než alkalické baterie, a proto jsou doporučovány pro energeticky náročné přístroje, jako jsou například digitální fotoaparáty.

Takže pokud váš digitál pracuje s bateriemi a nemáte zatím na kvalitní akumulátory s nabíječkou, hurá do obchodu pro Panasoniky. Recenzi baterií najdete zde.
