Babí léto na DigiAreně - největší digitál na světě

24. září 2006
TWEET SDÍLET
Po týdnu je zde pro vás opět připraven pravidelný nedělní přehled. V tomto týdnu jsme vám přinesli nejlepší krajinky z naší fotogalerie, dva nové objektivy Leica, nezbytný ceník digitálů, tři výstavy fotografií, jednu novou zrcadlovku Samsung a nechybí ani pravidelná recenze.

Krajina na deset způsobů
Jak už je téměř pravidlem, týden na DigiAreně jsme opět zahájili výběrem toho nejlepšího z naší fotogalerie. V tomto týdnu přišla řada na snímky z kategorie Krajina.

Klepněte pro větší obrázek
zahorec - Malíř mrak

Nové objektivy Leica
Společnost Leica společně s novými modely fotoaparátů uvedla na trh i dva nové objektivy a jeden hledáček. Chcete-li se o těchto objektivech dozvědět více, náš článek je tím správným místem.

Dvakrát novinka od Sony
Ačkoliv podzimní veletrh Photokina ještě nezačal, výrobci začínají již nyní představovat světu nové modely fotoaparátů pro podzim a zimu. Vyjímkou není ani Sony a tak se v našem článku můžete seznámit se dvěma novinkami. Jak desetimegapixelový Cyber-shot N2 tak sedmimegapixelový Cyber-shot T50 jsou vybaveny třípalcovým dotykovým displejem a na pultech tuzemských obchodů by měly být k dostání od října letošního roku.

Ceník digitálů
Po slevách v minulém týdnu u většiny sledovaných prodejců přišla ledová sprcha v podobě opětného zdražení a to hlavně u fotoaparátů HP a Acer. Ceny klesly v tomto týdnu u některých fotoaparátů Olympus a Canon.

Třikrát kousek kultury
V dalším článku týdne jsme vás pozvali na tři výstavy - "Panoramatické fotografie 1984-1991" Ivana Lutterera, "10104 Angelo View Drive" Dorit Margreiterové a "Život nejen na kolech", která je pořádána Ligou za práva vozíčkářů. První dvě výstavy se konají v Brně, třetí ve Slavkově u Brna.

Kapesní datová úložiště Pretec
Firma Pretec, zabývající se výrobou paměťových medií představila dvě novinky ve svém sortimentu. První z nich je nová paměťová karta SDHC s kapacitou 8GB, druhou je potom kapesní flash-disk s kapacitou 16GB.

Katalog digitálů aktualizován
Že je na našich stránkách k nalezení online katalog digitálních fotoaparátů mnozí z vás vědí. Po poslední aktualizaci, kdy přibylo více než 50 nových modelů, obsahuje náš katalog téměř 400 modelů, které můžete nejen prohlížet, ale například i navzájem porovnávat.

Samsung GX-10
Nový model digitální zrcadlovky představil Samsung. Přístroj nese označení GX-10 a doplňuje předchozí dva modely GX-1S a GX-1L. GX-10 má oproti svým předchůdcům robustnější, vodě i prachu odolné tělo a 10 megapixelů na čipu.

První foto - Fujifilm FinePix Z3
Tento ultrakompakt ve stylovém provedení dozajista kdekoho zaujme svým osobitým designem. Tomáš Hliva měl možnost vyzkoušet si jej a v našem dalším článku se s vámi podělil o své dojmy.

Největší a nejmenší digitál na světě
Na závěr pracovního týdne jsme vám přinesli malou oddychovku - zde jsou, seznamte se s největším a nejmenším digitálním fotoaparátem na světě.

Vše o stativech
Kvalita fotografie je spoluvytvářena mnoha různými aspekty a ať už chcete nebo nechcete, dříve či později se každý fotograf dostane do situace, kdy je vhodné nebo dokonce potřebné použít stativ. Jaké typy stativů existují, jak se používají a na co si dávat pozor při koupi nového stativu jste se mohli dozvědět v sobotním článku.

Jaký digitál?
Věčné téma - jaký zvolit optimální digitál? A aby to nebylo až tak jednoduché - jaký zvolit nejvhodnější digitál pro člověka, který už nějaký ten pátek fotí, byť na "analog"? Přesně to je obsahem jednoho diskuzního vlákna v našem fóru.

Fujifilm FinePix S5600 - recenze
Posledním článkem tohoto týdne je, pro mnohé čtenáře už pravidelná, recenze. Není to dlouho co byl FinePix S5600 oceněn sdružením časopisů EISA. Nejen proto jsme vám dnes přinesli recenzi právě tohoto přístroje.