Jiří Steiger

www.wwg.cz - galerie významných (nejen) českých fotografů

www.wwg.cz - galerie významných (nejen) českých fotografů

Výstavy fotografií již dávno nejsou doménou pouze uměleckých galerií, v mnohém je dnes dokáže zastoupit i internet. Dojem z velkých zvětšenin a pocit z kulturní události samozřejmě nenahradí, pro přehled o práci fotografa však postačí. Velkou předností naopak je to, že se můžete kdykoliv libovolně vracet k fotografiím autorů minulých prezentací.

Jiří Steiger 13.  8.  2004

Neat Image – shareware pomocník proti digitálnímu šumu

Neat Image – shareware pomocník proti digitálnímu šumu

Problematika digitálního šumu se řeší od samotného vzniku digitálních fotoaparátů. Šum se projevuje především jako výraznější zrnitost snímku a vznik barevných skvrn. Dnes je problém aktuální více než kdy dříve, protože rozlišení čipů fotoaparátů roste rychleji než jejich velikost. Buňky na čipu tak musejí být menší, a tím se pravděpodobnost vzniku šumu zvětšuje.

10 Jiří Steiger 10.  8.  2004

www.fotobanka.cz - chcete své fotografie prodávat?

www.fotobanka.cz - chcete své fotografie prodávat?

Pokud se fotografování věnujete intenzivněji, jistě jste už někdy přemýšleli, jak by se vaše nejzdařilejší snímky daly nabídnout k dalšímu použití. A samozřejmě ještě lépe, pokud by to nebylo zadarmo. Ti odvážnější z vás mohou začít se svým portfoliem snímků obcházet nebo mailem obesílat redakce časopisů a reklamní agentury, šance úspěchu je však malá.

18 Jiří Steiger 4.  8.  2004

Základní úpravy snímků v Zoner Media Explorer 6

Základní úpravy snímků v Zoner Media Explorer 6

Po stáhnutí snímků z digitálního fotoaparátu do počítače je téměř vždy nutné provést jejich alespoň základní úpravy. Ty spočívají především ve správném natočení snímku, jeho ořezu, nastavení správné expozice a seřízení barevnosti. Pro tyto jednoduché úkony (které zvládne i naprostý začátečník) plně postačí některý z běžných amatérských grafických editorů, například u nás velmi oblíbený Zoner Media Explorer 6.

10 Jiří Steiger 3.  8.  2004

Jak rychle umístit snímky na internet

Jak rychle umístit snímky na internet

Pokud se chcete o své snímky podělit s přáteli, nejjednodušším způsobem je umístit je na internet. Přednostmi jsou rychlost a nulové náklady, nemusíte ani chodit do minilabu. Kouzlo prohlížení skutečných fotografií na papíře je sice nenahraditelné, někdy je však lepší ukázat snímky alespoň v počítači než vůbec.

17 Jiří Steiger 26.  7.  2004

Jak na stejné úkony ve Photoshopu

Jak na stejné úkony ve Photoshopu

Program Adobe Photoshop obsahuje užitečnou funkci Akce. Pokud provádíte na více snímcích stále ty stejné úpravy, ušetří vám spoustu času při nudné rutinní práci. Jeho použití si ukážeme v typickém příkladu, kdy provádíme základní úpravy snímků po stáhnutí z digitálního fotoaparátu.

Jiří Steiger 16.  7.  2004