Automatické vyvážení bílé zkresluje na mobilních fotkách skutečnost

Automatické vyvážení bílé zkresluje na mobilních fotkách skutečnost

V Oregonu a Kalifornii, tedy na západním pobřeží USA, aktuálně zuří masivní požáry. Pokud je však budete chtít vyfotografovat svým mobilním telefonem, a to zejména v noci, můžete získat zcela jiné podání barev, než je tomu ve skutečnosti. Jak informoval magazín diyphotography.net, může za to automatické vyvážení bílé.

To totiž v mobilních telefonech redukuje množství červené a oranžové barvy, takže výsledné snímky nemají takovou atmosféru, jako realita, ať už vypadá jakkoli znepokojivě. Všimli si toho někteří uživatelé sociální sítě Twitter, které tyto snímky publikovali. Např. uživatelka @teriarchibbles sdílela stejnou fotografii pořízenou fotoaparátem Canon a mobilním telefonem. Rozdíl je patrný na první pohled.

Pokud byste tedy podobné snímky chtěli svými mobilními telefony fotografovat i vy, je ideální sáhnout po aplikacích vývojářů třetích stran. Ty na rozdíl od těch přítomných v systému (a to zejména v iOS) umožňují ruční vstup, a tedy i vypnutí sporného automatického vyvážení bílé.

Určitě si přečtěte

Články odjinud