Apple varuje! Jízda na motocyklu může poškodit stabilizaci a ostření u iPhonu

21. září 2021
TWEET SDÍLET

Společnost Apple uveřejnila na svém webu podpory nový dokument, který varuje uživatele mobilních telefonů iPhone, že jeho fotoaparáty mohou být poškozeny, pokud jsou připojeny k „vysoce výkonným motocyklům“. Ptáte-li se proč, tak je tomu prý z důsledku vysokých amplitudových vibrací jejich motorů.

Apple ve svém dokumentu konkrétně poukazuje na technologie optické stabilizace obrazu a automatického ostření. V případě optické stabilizace se jedná o modely telefony iPhon 6 Plus a novější, v případě AF pak jde o iPhony X a novější.

Apple konstatuje, že pokud máte iPhone v držáku připevněném k motocyklu, tak jsou obě funkce v průběhu jízdy vystaveny vysokým vibracím, které následně procházejí celým zařízením. A protože se jedná o části pohyblivé, hrozí jejich poškození.

I menší motorizovaná vozidla, jako jsou mopedy a skútry, však mohou podle Applu vést k problémům, a to navzdory vibracím s razantně nižší amplitudou. Aby se snížilo riziko poškození těchto zařízení, Apple navrhuje použít patřičný držák s tlumením vibrací.

Pokud jím nedisponujete, měli byste se alespoň vyhnout pravidelnému používání iPhonu v držáku připevněnému k motocyklu po delší dobu jízdy. Společnost si dokument jistě nevymyslela z důvodu nepodložených obav. Pravděpodobně se tak Applu začaly kupit podobné problémy, které měly stejného jmenovatele.

Témata článku: Fotomobily, iPhone, Apple, Apple iPhone na Heureka.cz