Apple nově umožňuje převod fotek a videí z iCloudu do Fotek Google

9. března 2021
TWEET SDÍLET
Apple nově umožňuje převod fotek a videí z iCloudu do Fotek Google

Po Facebooku přichází i Apple. V rámci projektu Data Transfer a možných obav o nařčení z monopolu připravila společnost Apple pro své uživatele možnost kopírovat obsah Fotek na iCloudu do Fotek Googlu. Musíte si to ale vyžádat na webu.

Služba je nově dostupná v Evropské unii (takže i u nás), ale i zákazníkům na Islandu, v Lichtenštejnsku, Norsku, Švýcarsku a Spojeném království. Přenos fotek a videí z Fotek na iCloudu zajistí jejich kopírování do Fotek Googlu, aniž by byly z iCloudu odstraněny, či byly jakkoli pozměněny. V obou službách byste tak poté měli mít totožný obsah. Říká to alespoň stránka podpory.

Ta nicméně zmiňuje i to, že přenos si poradí s formáty souborů: .jpg, .png, .webp, .gif, některé soubory RAW, .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts a .mkv. Některá data, jako jsou dynamická alba a snímky Live Photo se však zcela korektně převést nemusí.

Apple dále uvádí, že se přenese jen aktuální verze fotek po úpravách, že se duplikáty zobrazí jen jako jedna fotka, a že když to bude možné, přenesou se fotky i se svými alby (videa už ne).

Klepněte pro větší obrázek
Přenos fotek není jedinou možností, co vám s nimi Apple na svém iCloudu umožní dělat.

Veškerý obsah, který chcete převést, se počítá do celkového úložiště, které máte na Googlu dostupné. Pokud dojde k jeho zaplnění, přenos nebude kompletní. Fotky Google navíc mají limit 20 000 fotek na jedno album. Když přenesete album obsahující víc než 20 000 fotek, přenesou se i přebývající fotky, ale do alba už se nepřidají.

Klepněte pro větší obrázek
Zatím jsou k dispozici jen Fotky Googlu, dá se ale předpokládat, že se možnosti budou rozrůstat.

Jak postupovat:

  • Ujistěte se, že fotky a videa ukládáte na servery Apple skutečně pomocí Fotek na iCloudu. 
  • Vaše Apple ID musí používat dvoufaktorové ověřování.
  • K používání Fotek Google potřebujete účet Google.
  • Na účtu Google musíte mít dost místa k dokončení přenosu.
  • Na webu privacy.apple.com se přihlaste svým Apple ID.
  • Vyberte volbu Přesun kopie vašich dat.
  • Žádost vyplňte podle pokynů na obrazovce.

Poté vám přijde e‑mail s potvrzením žádosti o přenos a další e‑mail, až bude přenos hotový. Stav žádosti můžete i průběžně sledovat na webu privacy.apple.com/account, počítejte ale s tím, že samotný přenos bude trvat 3 až 7 dní. Během této doby se chce totiž Apple ujistit, že žádost skutečně pochází od vás.

Témata článku: Fotografický software, Fotky Google, Fotoaplikace

Určitě si přečtěte

6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

6 jednoduchých a základních pravidel pro perfektní kompozici

Ve fotografii existuje řada kompozičních pravidel, jejichž poznání, či ovládnutí je prvním krokem k tvorbě působivých snímků. Z naší galerie jsme vybrali několik fotek, které s těmito principy pracují a mohou ostatním posloužit jako vodítko či inspirace.

3 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Fotoškola
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

17 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
Jak na fotky ze surových RAW dat

Jak na fotky ze surových RAW dat

Obrazových formátů, které se používají v oblasti digitální fotografie není mnoho, v zásadě se můžeme setkat s nejběžnějším JPEGem, kterému sekunduje bezztrátový formát RAW. Pro jeho úpravu je však třeba speciální software.

9 Petr Březina

Petr Březina
Fotoškola
Fotografie měsíce: Koridor, Evoluce a Bílý trpaslík

Fotografie měsíce: Koridor, Evoluce a Bílý trpaslík

Společným jmenovatelem březnových snímků je fotografování jako sdělování. V centru zájmu stojí otázka, jak skrze fotografii předat divákovi myšlenku, situaci, emoci.

2 Michal Černý

Michal Černý
Kultura
Správné světlo a ideální počasí v kapse

Správné světlo a ideální počasí v kapse

Většina outdoorových fotografických disciplín vyžaduje určitou přípravu na místní podmínky. Není to tak dávno, kdy jsem večery před akcí procházel harmonogram, listoval mapou a sledoval u televize předpověď počasí.

12 Tomáš Adamec

Tomáš Adamec
Fotografický software