Apple dává Final Cut Pro X na tři měsíce zdarma

Apple dává Final Cut Pro X na tři měsíce zdarma

Pandemie koronaviru izolovala v domácnostech přibližně třetinu obyvatel světa a různé společnosti se jim tuto domácí karanténu snaží různě zpříjemnit. Po aplikacích Adobe CC a celé sadě Affinity nyní přichází se svou podporou i Apple. Program Final Cut Pro X můžete nově bezplatně využívat celé tři měsíce.

Stejně jako většina softwaru nabízí i Final Cut Pro X bezplatnou zkušební dobu. Za normálních podmínek je to však jen jeden měsíc. Vzhledem k současné situaci se nicméně Apple rozhodl prodloužit ji rovnou na měsíce tři. Vše, co k tomu potřebujete, je registrovat se na webových stránkách aplikace. Tvůrčím střihačům pak Final Cut Pro nabízí především revoluční nástroje na střih videa a účinné funkce na organizaci médií.

Je nicméně vhodné mít k tomu patřičně výkonný počítač, protože software na něho klade docela vysoké nároky. Váš počítač Mac by tedy měl mít alespoň operační systém macOS ve verzi 10.14.6 nebo novější, 4 GB paměti RAM (pro střih 4K videa a 360°záznamů je však doporučeno alespoň 8 GB RAM), grafickou kartu Metal a volný úložný prostor minimálně 3,8 GB.

Plná verze aplikace stojí 7 990 Kč a v případě zájmu ji můžete stahovat z obchodu Mac App Store. Očekává se, že brzy bude prodloužena zkušební doba i ostatním titulům společnosti, mezi které např. patří i hudební aplikace Logic Pro X.

Určitě si přečtěte

Články odjinud