Apple dává Final Cut Pro X na tři měsíce zdarma

3. dubna 2020
TWEET SDÍLET
Apple dává Final Cut Pro X na tři měsíce zdarma

Pandemie koronaviru izolovala v domácnostech přibližně třetinu obyvatel světa a různé společnosti se jim tuto domácí karanténu snaží různě zpříjemnit. Po aplikacích Adobe CC a celé sadě Affinity nyní přichází se svou podporou i Apple. Program Final Cut Pro X můžete nově bezplatně využívat celé tři měsíce.

Stejně jako většina softwaru nabízí i Final Cut Pro X bezplatnou zkušební dobu. Za normálních podmínek je to však jen jeden měsíc. Vzhledem k současné situaci se nicméně Apple rozhodl prodloužit ji rovnou na měsíce tři. Vše, co k tomu potřebujete, je registrovat se na webových stránkách aplikace. Tvůrčím střihačům pak Final Cut Pro nabízí především revoluční nástroje na střih videa a účinné funkce na organizaci médií.

Je nicméně vhodné mít k tomu patřičně výkonný počítač, protože software na něho klade docela vysoké nároky. Váš počítač Mac by tedy měl mít alespoň operační systém macOS ve verzi 10.14.6 nebo novější, 4 GB paměti RAM (pro střih 4K videa a 360°záznamů je však doporučeno alespoň 8 GB RAM), grafickou kartu Metal a volný úložný prostor minimálně 3,8 GB.

Plná verze aplikace stojí 7 990 Kč a v případě zájmu ji můžete stahovat z obchodu Mac App Store. Očekává se, že brzy bude prodloužena zkušební doba i ostatním titulům společnosti, mezi které např. patří i hudební aplikace Logic Pro X.

Témata článku: Software, Video, Apple

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Fotografie týdne: kdyby bylo nebe blízko

Biblický příběh vypráví o lidech, kteří se smluvili, že si postaví věž, která povede až do nebe. Nebe pro ně nebylo daleko ani vysoko, bylo něčím, čeho je možné dosáhnout.

Michal Černý

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová