Aplikace The Photographer's Ephemeris spojuje síly s what3words. Místo GPS stačí zadat tři slova

12. února 2020
TWEET SDÍLET

The Photographer's Ephemeris (80 Kč pro Android, 249 Kč pro iOS) je profesionální mobilní aplikace pro plánování fotografování v exteriéru na základě aktuálně panujících světelných podmínek. Titul nově dostal zajímavou aktualizaci, která pracuje s tzv. what3words systémem.

What3words je systém geokódů, který umožňuje označit oblast 3 × 3 m a namísto souřadnic ji přidělí tři slova. Ta jsou zcela náhodná a jsou předkládána ve formátu např. beránek.kávové.nabalit (Letiště Václava Havla). Výhoda je zde zřejmá, protože je to jednodušší než diktovat, opisovat a zadávat změť čísel v podobě zeměpisné šířky a délky. Celá služba je navíc lokalizovaná do 40 jazyků, takže i češtiny, a další stále přibývají.

Uživatelé aplikace tak mohou svá oblíbená místa formou systému what3words nejen ukládat, ale i podle nich vyhledávat, stejně tak je sdílet. Stále je nicméně možné použít i klasický systém za pomoci GPS souřadnic. Systém můžete také procházet na webových stránkách what3words.com, které fungují i v mobilním internetovém prohlížeči. Do chytrého zařízení si však lze stáhnout i oficiální aplikaci (zdarma pro Android a iOS).

Témata článku: Fotoaplikace, Fotoslužby