Aplikace The Photographer's Ephemeris spojuje síly s what3words. Místo GPS stačí zadat tři slova

12. února 2020
TWEET SDÍLET

The Photographer's Ephemeris (80 Kč pro Android, 249 Kč pro iOS) je profesionální mobilní aplikace pro plánování fotografování v exteriéru na základě aktuálně panujících světelných podmínek. Titul nově dostal zajímavou aktualizaci, která pracuje s tzv. what3words systémem.

What3words je systém geokódů, který umožňuje označit oblast 3 × 3 m a namísto souřadnic ji přidělí tři slova. Ta jsou zcela náhodná a jsou předkládána ve formátu např. beránek.kávové.nabalit (Letiště Václava Havla). Výhoda je zde zřejmá, protože je to jednodušší než diktovat, opisovat a zadávat změť čísel v podobě zeměpisné šířky a délky. Celá služba je navíc lokalizovaná do 40 jazyků, takže i češtiny, a další stále přibývají.

Uživatelé aplikace tak mohou svá oblíbená místa formou systému what3words nejen ukládat, ale i podle nich vyhledávat, stejně tak je sdílet. Stále je nicméně možné použít i klasický systém za pomoci GPS souřadnic. Systém můžete také procházet na webových stránkách what3words.com, které fungují i v mobilním internetovém prohlížeči. Do chytrého zařízení si však lze stáhnout i oficiální aplikaci (zdarma pro Android a iOS).

Témata článku: Fotoaplikace, Fotoslužby

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz