Aplikace Fripito poradí fotografům na cestách

5. března 2014

Nový český startupový projekt Fripito se od 3. března 2014 uchází o pozornost nejen amerických donátorů. Fripito bude aplikace určená všem nadšeným fotografům, kteří rádi cestují a chtějí své zážitky z cest přenést lépe i do svých fotografií.

Fripito bude virtuální knihkupectví, kde si zájemci o fotografii a cestování mohou zakoupit foto průvodce k vybrané destinaci, který jim poradí nevšední tipy na zajímavá místa, kdy a jak tato místa fotit. Doporučí vhodný denní čas, kdy místa navštívit a využít tak ideální světlo. Nezáleží přitom na typu nebo značce fotoaparátu, který vlastní. Tipy a doporučení od zkušených fotografů poradí, jak zachytit atmosféru a krásu prožité chvíle tak, aby výsledné fotografie uchovaly dokonalé vzpomínky. Kromě toho nabídne aplikace i rady, kde se ubytovat a jak se do destinace dopravit a mnoho dalších praktických informací.

Aplikace Fripito nyní spouští svoji kampaň na platformě pro startupy Indiegogo.com, aby získala prostředky na své spuštění a rozšíření. Chce oslovit širokou komunitu zkušených fotografů, nejen z Česka, ale i ze zahraničí, a obohatit tak maximálně portfolio nabízených průvodců díky jejich znalostem, tipům a doporučením. Získané prostředky budou také využity na pravidelné aktualizace a překlady průvodců do dalších jazyků. Kromě češtiny a angličtiny, nabídne Fripito i němčinu a francouzštinu. Kampaň potrvá od 3. 3. 2014 do 6. 4. 2014. Zájemci mohou podpořit projekt různě velkou částkou, a získat tak zajímavé odměny.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe.

“Již několik let organizuji pro klienty, které zajímá cestování a fotografování, originální a inspirativní expedice do exotických zemí, které objevují hledáčkem svých fotoaparátů. Společně jsme navštívili např. Afriku, USA, Peru, Island, Nový Zéland nebo Austrálii. Z každé cesty přivážím nejen nádherné vzpomínky, ale i mnoho krásných fotografií. Klienti i známí se mě často ptají na expozici, kompozici nebo použitý objektiv. Rád se o své zkušenosti dělím, ale není v mých silách vzít všechny zájemce na expedici a osobně se jim věnovat. Proto jsem dostal nápad a vytvořil s přáteli aplikaci, která umožní sdílet moje zkušenosti s mnoha dalšími nadšenci fotografie a cestování.”

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Nikon D780 – zrcadlovka, která občas zapomene na zrcátko

Dlouho očekávaný nástupce oblíbené plnoformátové zrcadlovky Nikonu D750 těží z bezzrcadlovkového systému Z – nabídne detekci fáze na snímači i 4K video. Současně Nikon rozšiřuje nabídku světelných telezoomů.

17 Helena Vyplelová

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Vybrali jsme 7 nejlepších levných zrcadlovek, které si teď můžete koupit

Digitální fotoaparát může být zdrojem radosti, štěstí, ale především i „nakopnutím“ ke kreativnímu ztvárnění reality u mnoha začínajících fotografů. Vánoční svátky se blíží a s nimi také ideální období pro výhodné nákupy.

29 Petr Březina

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Jan Amos Komenský ve svých spisech opakovaně zdůrazňuje dva podstatné motivy – totiž harmonii světa a pansofii, což jsou ale témata, která spolu úzce souvisí.

Michal Černý