Aplikace Fripito poradí fotografům na cestách

5. března 2014

Nový český startupový projekt Fripito se od 3. března 2014 uchází o pozornost nejen amerických donátorů. Fripito bude aplikace určená všem nadšeným fotografům, kteří rádi cestují a chtějí své zážitky z cest přenést lépe i do svých fotografií.

Fripito bude virtuální knihkupectví, kde si zájemci o fotografii a cestování mohou zakoupit foto průvodce k vybrané destinaci, který jim poradí nevšední tipy na zajímavá místa, kdy a jak tato místa fotit. Doporučí vhodný denní čas, kdy místa navštívit a využít tak ideální světlo. Nezáleží přitom na typu nebo značce fotoaparátu, který vlastní. Tipy a doporučení od zkušených fotografů poradí, jak zachytit atmosféru a krásu prožité chvíle tak, aby výsledné fotografie uchovaly dokonalé vzpomínky. Kromě toho nabídne aplikace i rady, kde se ubytovat a jak se do destinace dopravit a mnoho dalších praktických informací.

Aplikace Fripito nyní spouští svoji kampaň na platformě pro startupy Indiegogo.com, aby získala prostředky na své spuštění a rozšíření. Chce oslovit širokou komunitu zkušených fotografů, nejen z Česka, ale i ze zahraničí, a obohatit tak maximálně portfolio nabízených průvodců díky jejich znalostem, tipům a doporučením. Získané prostředky budou také využity na pravidelné aktualizace a překlady průvodců do dalších jazyků. Kromě češtiny a angličtiny, nabídne Fripito i němčinu a francouzštinu. Kampaň potrvá od 3. 3. 2014 do 6. 4. 2014. Zájemci mohou podpořit projekt různě velkou částkou, a získat tak zajímavé odměny.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe.

“Již několik let organizuji pro klienty, které zajímá cestování a fotografování, originální a inspirativní expedice do exotických zemí, které objevují hledáčkem svých fotoaparátů. Společně jsme navštívili např. Afriku, USA, Peru, Island, Nový Zéland nebo Austrálii. Z každé cesty přivážím nejen nádherné vzpomínky, ale i mnoho krásných fotografií. Klienti i známí se mě často ptají na expozici, kompozici nebo použitý objektiv. Rád se o své zkušenosti dělím, ale není v mých silách vzít všechny zájemce na expedici a osobně se jim věnovat. Proto jsem dostal nápad a vytvořil s přáteli aplikaci, která umožní sdílet moje zkušenosti s mnoha dalšími nadšenci fotografie a cestování.”

Témata článku: Tiskové zprávy


Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame