Aplikace Fotky Google se naučila editovat video. Přibyla základní úprava i chytrý filtr

5. září 2020
TWEET SDÍLET

Stabilizace, střih, nebo změna orientace videa bylo dosud jediné, jak jste mohli svá videa v rámci aplikace Fotky Google (zdarma pro Android a iOS) editovat. S novou aktualizací se však video editor naučil zajímavé a poměrně užitečné kousky.

Po rozkliknutí videa v aplikaci tak nově při spodní straně displeje vidíte čtyři ikony s možnostmi. První skrývá střižnu, ve které můžete upravit délku videozáznamu. Přibyla zde ale i možnost exportovat z videa snímek jako fotografii. Druhou ikonou jsou pak filtry. Těch je přítomno 14, jsou barevné i černobílé a hned jako první je na výběr ten automatický. Pokud jej na video aplikujete, tak mu titul na základě chytrých algoritmů upraví světla, stíny a barvy sám.

Klepněte pro větší obrázek
Popis aktualizace v App Store.

Ikona s posuvníky pak skrývá základní úpravu. Jsou zde dvě nabídky – Světlo a Barva. Obě lze editovat přímo, pokud si je ale rozkliknete, dostanete detailnější možnosti. Těmi jsou expozice, kontrast, bílé tóny, světla, stíny, černé stíny, vinětace. Pro nabídku Světlo a sytost je to pak teplota, tónování, tón pleti a sytě modrá pro Barvu. Poslední ikona už skrývá jen možnost změny formátu videa (1:1, 16:9, 4:3, 3:2) a jeho natočení či otočení.

Aktualizace aplikace je již dostupná pro platformu iOS. I tak ale chvíli trvá, než se novinky v rozhraní objeví (pomůže aplikaci vypnout z multitaskingu a opět ji spustit). Uživatelé Androidu už hlásí, že se jim editor zobrazuje také, zatím je jich ale menšina. Google tak novinku spouští postupně. Pokud ji tedy ještě ve své verzi aplikace nevidíte, zkontrolujte aktualizace, popřípadě ještě chvíli vyčkejte.

Témata článku: Fotoaplikace, Android, Fotky Google, iOS


6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne