Aplikace Fotky Google se naučila editovat video. Přibyla základní úprava i chytrý filtr

5. září 2020
TWEET SDÍLET

Stabilizace, střih, nebo změna orientace videa bylo dosud jediné, jak jste mohli svá videa v rámci aplikace Fotky Google (zdarma pro Android a iOS) editovat. S novou aktualizací se však video editor naučil zajímavé a poměrně užitečné kousky.

Po rozkliknutí videa v aplikaci tak nově při spodní straně displeje vidíte čtyři ikony s možnostmi. První skrývá střižnu, ve které můžete upravit délku videozáznamu. Přibyla zde ale i možnost exportovat z videa snímek jako fotografii. Druhou ikonou jsou pak filtry. Těch je přítomno 14, jsou barevné i černobílé a hned jako první je na výběr ten automatický. Pokud jej na video aplikujete, tak mu titul na základě chytrých algoritmů upraví světla, stíny a barvy sám.

Klepněte pro větší obrázek
Popis aktualizace v App Store.

Ikona s posuvníky pak skrývá základní úpravu. Jsou zde dvě nabídky – Světlo a Barva. Obě lze editovat přímo, pokud si je ale rozkliknete, dostanete detailnější možnosti. Těmi jsou expozice, kontrast, bílé tóny, světla, stíny, černé stíny, vinětace. Pro nabídku Světlo a sytost je to pak teplota, tónování, tón pleti a sytě modrá pro Barvu. Poslední ikona už skrývá jen možnost změny formátu videa (1:1, 16:9, 4:3, 3:2) a jeho natočení či otočení.

Aktualizace aplikace je již dostupná pro platformu iOS. I tak ale chvíli trvá, než se novinky v rozhraní objeví (pomůže aplikaci vypnout z multitaskingu a opět ji spustit). Uživatelé Androidu už hlásí, že se jim editor zobrazuje také, zatím je jich ale menšina. Google tak novinku spouští postupně. Pokud ji tedy ještě ve své verzi aplikace nevidíte, zkontrolujte aktualizace, popřípadě ještě chvíli vyčkejte.

Témata článku: Fotoaplikace, iOS, Fotky Google, Android, Telefony s iOS na Heureka.cz


7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola