Aplikace DoubleTake umožňuje současné nahrávání videa z přední i zadní kamery mobilu

31. ledna 2020
TWEET SDÍLET
Aplikace DoubleTake umožňuje současné nahrávání videa z přední i zadní kamery mobilu

V září loňského roku byla při představování iPhonů 11 ukázána aplikace od tvůrců populární video aplikace FiLMiC Pro, která umí nahrávat záznam jak z přední, tak zadní kamery zároveň. Nyní byla tato aplikace vydána, nese jméno DoubleTake a plně ji využijete jen s iPhony 11 a XS/XS Max.

Samotná možnost nahrávat z několika kamer současně je vlastnost iOS 13. I když je tento operační systém k dispozici také od podzimu loňského roku, tituly, které s tímto pracují, začínají vycházet až nyní. Jedním z nich je právě i DoubleTake, za kterým stojí osvědčený tým vývojářů. FiLMiC Pro je totiž aplikace uznávaná i profesionálními uživateli, chválený je i fotografický titul ze stejné dílny FiLMiC Firstlight.

DoubleTake nabízí maximálně jednoduché rozhraní, kdy si prakticky jen určíte, ze kterých objektivů chcete video nahrávat. U iPhonů XS a XS Max si můžete vybírat vždy ze dvou (čelní/širokoúhlý/teleobjektiv), u modelů 11 a 11 Pro pak lze nahrávat záznam ze všech objektivů, kterými disponují a to naráz. S verzemi Pro tak můžete mít obrazovku rozdělenou na čtyři části, kdy každá náleží jednomu objektivu.

Rozvržení lze ale snadno měnit, takže můžete využít i funkce Picture in Picture, kdy si lze malý náhled kamery posunout v rozhraní kamkoli potřebujete. Přítomna je i možnost jedno zobrazení ihned minimalizovat a získat tím plný náhled na danou scénu a to aniž by se nahrávání zastavilo.

DoubleTake by FiLMiC Pro je pro iOS zařízení k dispozici zdarma, přítomno není ani žádné předplatné. Vyjma určení si snímků za sekundu (24, 25 a 30), můžete v rozhraní uzamknou ostření a expozici, jinak už je vám v něm jen zobrazován RGB histogram. Jiná nastavení ani možnosti zde nenajdete. Kvalita záznamu je pak 1080p, což je dáno omezením API přímo od Applu.

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, iPhone, iOS, Apple

Určitě si přečtěte

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Fotografie týdne: Kukačka v temném lese

Jan Amos Komenský ve svých spisech opakovaně zdůrazňuje dva podstatné motivy – totiž harmonii světa a pansofii, což jsou ale témata, která spolu úzce souvisí.

1 Michal Černý

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Fotografie týdne: Zázrak a jeho různé podoby

Říci, co je to vlastně zázrak, je velice problematické. Zázrak je etymologicky to, co se stane za zrakem.

Michal Černý

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

1 Adam Kos