Aplikace DoubleTake umožňuje současné nahrávání videa z přední i zadní kamery mobilu

Aplikace DoubleTake umožňuje současné nahrávání videa z přední i zadní kamery mobilu

V září loňského roku byla při představování iPhonů 11 ukázána aplikace od tvůrců populární video aplikace FiLMiC Pro, která umí nahrávat záznam jak z přední, tak zadní kamery zároveň. Nyní byla tato aplikace vydána, nese jméno DoubleTake a plně ji využijete jen s iPhony 11 a XS/XS Max.

Samotná možnost nahrávat z několika kamer současně je vlastnost iOS 13. I když je tento operační systém k dispozici také od podzimu loňského roku, tituly, které s tímto pracují, začínají vycházet až nyní. Jedním z nich je právě i DoubleTake, za kterým stojí osvědčený tým vývojářů. FiLMiC Pro je totiž aplikace uznávaná i profesionálními uživateli, chválený je i fotografický titul ze stejné dílny FiLMiC Firstlight.

DoubleTake nabízí maximálně jednoduché rozhraní, kdy si prakticky jen určíte, ze kterých objektivů chcete video nahrávat. U iPhonů XS a XS Max si můžete vybírat vždy ze dvou (čelní/širokoúhlý/teleobjektiv), u modelů 11 a 11 Pro pak lze nahrávat záznam ze všech objektivů, kterými disponují a to naráz. S verzemi Pro tak můžete mít obrazovku rozdělenou na čtyři části, kdy každá náleží jednomu objektivu.

Rozvržení lze ale snadno měnit, takže můžete využít i funkce Picture in Picture, kdy si lze malý náhled kamery posunout v rozhraní kamkoli potřebujete. Přítomna je i možnost jedno zobrazení ihned minimalizovat a získat tím plný náhled na danou scénu a to aniž by se nahrávání zastavilo.

DoubleTake by FiLMiC Pro je pro iOS zařízení k dispozici zdarma, přítomno není ani žádné předplatné. Vyjma určení si snímků za sekundu (24, 25 a 30), můžete v rozhraní uzamknou ostření a expozici, jinak už je vám v něm jen zobrazován RGB histogram. Jiná nastavení ani možnosti zde nenajdete. Kvalita záznamu je pak 1080p, což je dáno omezením API přímo od Applu.

Určitě si přečtěte

Články odjinud