Anonymous Camera dbá na soukromí. Umí rozmazat obličeje na fotografii a videu

17. června 2020
TWEET SDÍLET

Aplikace Anonymous Camera, jak už její název napovídá, anonymizuje za pomoci umělé inteligence subjekty obsažené na fotografiích a videích. Celý proces navíc probíhá v reálném čase a to lokálně na zařízení uživatele, bez odesílání dat na jakékoli servery či cloudy neznámých poskytovatelů.

Tradiční proces je samozřejmě rozmazání tváře, aplikace jde ale o poznání dál. Nabídne totiž i úplné rozmazání či dokonce odstranění těl, pokud je to třeba. Anonymous Camera však kromě toho podporuje i umístění pevného předmětu na obličej osoby, což zabrání použití různých technologií potlačení jednoduchého rozmazání.

Tato anonymizace přítomných osob funguje bez ohledu na pozorovací úhly a toho, zda jen fotografujete nebo natáčíte video. U něho lze dokonce i zkreslit zvuk, abyste umně zamaskovali i hlas přítomných. Díky kompletnímu zpracování jen v uživatelově zařízení nehrozí zneužití pořízeného materiálu, protože zdrojová data se jednoduše nikam neodesílají.

Aplikace může posloužit všem, který chtějí na svých fotografiích chránit ostatní přítomné, pokud své fotografie sdílí např. v sociálních sítích apod. Primárně ale byla vytvořena pro novináře, aktivisty a další uživatele, kteří pracují s citlivými informacemi, pořizují různé rozhovory a nechtějí, aby byli přítomní aktéři rozpoznatelní. Davové scény jí však ještě činí mírné problémy.

Aplikace je dostupná pro iPhony, které běží na systému iOS 13.0 nebo vyšším. Anonymizace celého těla je však možná jen na těch nejvýkonnějších strojích a to konkrétně iPhonech XS a novějších. Titul je zdarma, pořízený záznam je však s vodoznakem. Pokud se jej chcete zbavit, můžete využít In-App nákupu v hodnotě 49 Kč.

Základní informace:

  • Název: Anonymous Camera
  • Vývojář: Playground.AI, LLC
  • Velikost: 6,4 MB
  • Cena: Zdarma (Pro verze za 49 Kč)
  • Odkazy: Web aplikace, stažení v App Store

Témata článku: Fotoaplikace, iPhone, iOS, Telefony s iOS na Heureka.cz