5
Fotogalerie

Anketa: Jaký bude váš další fotoaparát?

Klesající prodeje kompaktů v posledních letech jasně dávají najevo, jaký je celkový trend. Rostoucí počet „zrcadlovek bez zrcadla“ v nabídce výrobců zase naznačuje, že se snaží přizpůsobit amatérům, a tudíž nabídnout něco menšího a lehčího, než jsou klasické, ale přece jen poněkud rozměrné zrcadlovky. Přesto ale i ty mají své přednosti a jejich prodeje jsou stále velké, ba dokonce zájem o ně roste.

Jaký si plánujete koupit váš příští fotoaparát?

Pokud se řadíte k těm, co už samostatný fotoaparát považují za přežitek, ten současný vám stačí, nový kupovat nebudete a spokojíte se s lepším mobilním telefonem vybaveným třeba 12 Mpx fotoaparátem, zvolte první možnost – Fotoparát v mobilu.

Druhou možnost Jednoduchý automatický kompakt mohou zvolit ti, kterým zcela dostačují výsledky, které automatika moderních digitálů produkuje a vystačí si s přednastavenými motivovými programy. Ti co už chtějí ovlivnit svoji fotografii více, mají na výběr možností více.

practica.jpg   

Kompakt pro pokročilejší s manuálem asi zvolí ti, kdo chtějí něco menšího do kapsy, ale požadují lepší optiku a více manuálních kreativních možností. Ultrazoom – fotoaparát s velkým rozsahem bez nutnosti výměny objektivu asi zvolí fandové velkého přiblížení. Zaplatíte sice kompromisní kvalitou optiky, nicméně o manuální režimy nepřijdete.

P100-485x400.jpg P7000_front34l_lo.jpg  

„Kompakt“ s výměnnými objektivy (mikro ¾) začíná být stále populárnější volbou pro ty, kdo chtějí vyměňovat objektivy, ale klasická zrcadlovka je pro ně příliš velká a uvítají menší objektivy.

panasonic_lumix_dmc_gf2_official_05.jpg t2i-455x400.jpg

Levnější klasická zrcadlovka pro amatéry určitě uspokojí většinu fotografů, kterým vyhovuje to, že vidí přesně to, co bude na fotografii a elektronický hledáček je nedokáže uspokojit. Pokud nechcete za svůj fotoaparát platit mnoho, vyhovuje vám bohatá nabídka výměnných objektivů a dalšího příslušenství pro „klasiku“, bude váš další fotoaparát zrcadlovka. A patříte-li mezi ty náročnější, co fotí nejen více snímků, ale vyžadujete-li odolnější tělo, vyšší rychlost ostření či sériového snímání pak asi vaší volnou bude zrcadlovka pro pokročilé. Jaký tedy bude váš příští fotoaparát? 

Určitě si přečtěte

Články odjinud