Android 12 budete ovládat i mimikou. Vaši tvář oskenuje selfie kamera

19. srpna 2021
TWEET SDÍLET

Minulý týden vydala společnost Google čtvrtou beta verzi systému Android 12 pro zařízení Pixel, a ta s sebou přinesla novou verzi sady Android Accessibility Suite neboli Nástrojů přístupnosti.

Ta systému přidává novou funkci, kterou Google nazývá „Camera Switches“ (Přepínač fotoaparátu). Jedná se o nový způsob interakce se zařízením Android pomocí gest obličeje detekovaných přední kamerou fotoaparátu.

Když je tato funkce zapnutá, umožňuje vám namapovat šest gest obličeje: otevřená ústa, úsměv, zvednuté obočí, podívání se doleva, doprava nebo nahoru na jednu z mnoha akcí. Mezi ně patří například příkazy dále, zpět, výběr, domů, rychlé nastavení atd. Aby se zajistilo, že nedojde k náhodnému spuštění funkce, je k dispozici možnost nastavit tzv. velikost gesta, stejně jako délku jeho trvání. Pokud se tedy např. usmějete, ale nebude to od ucha k uchu, telefon žádnou akci neprovede.

I když je aktuálně funkce dostupná jen pro telefony Pixel, tak je možné ji pomocí APK nahrát i do zařízení s Androidem 11. Díky tomu se dá soudit, že nebude vázána na zařízení Googlu, ale budou ji moci využívat i uživatelé jiných značek telefonů.

Via XDA-developers.com

Témata článku: Fotomobily, Technologie, Android