Jiří Hronský
1. července • 15:35

Nebýt té finty, málem bych uvěřil titulku

fajkusj
1. července • 15:12

Nemyslím si, že bude možné přesvědčit AI o tom, že musí povinně do svých výtvorů vkládat nová metadata. To je stejná iluze, jako že platí tři robotické zákony.
Takže rozlišení v datech výtvoru fungovat nebude, protože nemůže. Protože není jak vynutit pravidlo.
Sice budeme uvažovat o kategoriích. Osobou vytvořený obraz technikou mimo AI. Osobou upravený obraz který byl vytvořen mimo AI. Obraz vytvořený AI (na základě zadání osoby). A upravený obraz vytvořený AI (na základě zadání osoby).
Tyto čtyři kategorie nesou různý autorský podíl fyzické osoby. Také různý druh zručnosti při vytváření obrazu. A hlavně jiný podíl (0-100%) parazitního využití autorských děl jiné osoby.
Jenže tyhle kategorie budu jen fiktivní. Protože nepůjde většinou poznat, do jaké kategorie obraz zahrnout. Jaký je podíl vlastního autora a jaký podíle je parazitování na cizích autorských dílech.
Pokud někdo nesouhlasíte, sem s argumenty.
Poznámka: Parazitování na cizích autorských dílech je právě vklad onoho strojového učení AI, bez kterého by AI sama žádný obraz generovat nesvedla.

Pavel Matějka (Pety)
5. července • 7:07

Myslím, že hodně, možná většina fotografů se učí na snímcích někoho jiného - tedy parazitují.

fajkusj
8. července • 10:49

To, že se fotograf učí z prací jiných fotografů není totéž, jako učení AI. Fotograf se učí na cizích fotografiích pravidla formální skladby (kompozice), cílové sdělení obrazu a přístup fotografa (rukopis). Když fotograf napodobuje rukopis a cílové sdělení obrazu, pak je možné mluvit o parazitování. Ale ne vždy, protože vyhotovení přiznané kopie je legální učící se postup. AI se učí vybírat a pojmenovat obrazové prvky cizí fotografie. Dále s může naučit něco jako "styl" - například romantický, drsný, neutrální. Otázka je, zda dovede pochopit rukopis fotografa (ale to asi v technické rovině umí). AI pak z těchto obrazových prvků skládá nový obraz podle požadavků uživatele AI. A to je parazitování - uživatele AI.

Josef Volejník (Jeliman Xx)
9. července • 8:27

To je úplně stejné.

Michal Horák (MichiHory)
23. června • 0:40

Hrozně clickbait titulek. Celej zvědavej rozkliknu článek abych se dozvěděl jakou fintou poznají generovaný fotky jen abych se dozvěděl, že je tak nejdřív musí při generování označit. Fakt super, já zase jednoduchou fintou zjistím jakou kartu jste si vytáhli z balíčku, stačí na ni udělat velkej červenej křížek... s takovýma titulkama jděte do háje...

Bzuci.
23. června • 11:12

Jsem na tom stejne. Nedozvedel jsem se nic, noveho, a uz vubec ne to, co jsem ocekaval.

Jiří Král
22. června • 12:57

Hackeři na to určitě dobrovolně přistoupí :D

Určitě si přečtěte

Články odjinud