Aktualizujeme: zářijové firmware záplaty

30. září 2010
TWEET SDÍLET

Nabídka fotoaparátů se stále rozšiřuje, což ale nebrání tomu aby se starší kousky nemohli vylepšovat. Často se tak děje a to díky firmwarům, které společnosti občas vydávají pro opravu či vylepšení funkcí přístrojů. Dnes si představíme firmwary od společností Panasonic, Sony, Nikon, Olympus a Hasselblad.

Panasonic

uvolnil nové firmwary pro své fotoaparáty Lumix DMC-TZ10, DMC-FP1, DMC-FP2 a DMC-FP3. Verze firmwaru 1.2 pro TZ10/ZS7 urychluje zaměření GPS souřadnic pro záznam do EXIF. Poslední firmware pro DMC-FP1, DMC-FP2 a DMC-FP3 vylepšuje funkci odstranění červených očí. Aktualizace lze stahovat na stránkách Panasonicu. http://panasonic.jp/support/global/cs/dsc/download/index.html

Sony

pro své kousky NEX-3 a NEX-5 APS-C „bezzrcadlovkami“ s výměnnými objektivy ohlásil aktualizaci firmwaru 03, jenž bude odstraňovat problémy s uživatelským rozhraním stejně jako použití 14 Sony SAM a SSM objektivy s vestavěným motorkem. Umožní také nastavit závěrku pro natáčení videa. http://support.sony-europe.com/dime/DSLR/DSLR.aspx

Nikon

vydal první opravný firmware pro Coolpix P90. Tato aktualizace opravuje chybu jenž se objevovala zřídka, když zabránila znamenávat snímky snímané bez přerušení v módu „Jednotlivé snímky“ s manuálním ostřením a zapnutou kontrolou deformace. Tento update vymaže celou interní paměť!
http://nikoneurope-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/47247

Klepněte pro větší obrázek
Nikon Coolpix P90

Hasselblad

ve svém novém firmwaru pro fotoaparát H4D-60 zprovoznil plnou funkčnost GIL (Global Image Locator) a tím umožnil zapisovat informace o pozici vyfoceného snímku. Tento firmware bude bezplatně k dispozici ke konci roku.

Klepněte pro větší obrázek
Hasselblad H4D-60

Panasonic

ohlásil nový firmware pro fotoaparát DMC-G2, jenž umožní kompatibilitu s výměným 3D objektivem LUMIX G 12.5 / F12 (H-FT012). Ten bude možno stáhnout na stránkách Panasonicu v měsíci Listopad. Pro objektiv LUMIX G VARIO HD 14-140mm (H-VS014140) oznámil vydání nového firmwaru na říjen s opravami rychlosti náběhu objektivu a rychlosti ostření.

Olympus

vydal firmwary pro své objektivy ZUIKO DIGITAL. Jedná se o ZUIKO DIGITAL ED 14-35mm 1:2.0 SWD (v. firmwaru 1.1) objektiv ZUIKO DIGITAL ED 50-200mm 1:2.8-3.5 SWD (v. firmwaru 1.1) a ZUIKO DIGITAL ED 12-60mm 1:2.8-4.0 SWD (v. Firmwaru 1.2). První dva zmiňované objektivy by měli mít díky aktualizaci rychlejší akceleraci při sekvenčním snímání na všech ¾ fotoaparátech.
http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/software/firm/e1/

Klepněte pro větší obrázek
Olympus ED 12-60 1:2.8-4.0 SWD

Témata článku: Firmware


Fujifilm Instax Link Wide – doplněk k mobilu pro instantní tisk

Fujifilm Instax Link Wide – doplněk k mobilu pro instantní tisk

Petr Březina
Instantní fotografieFujifilm
Vy a počítač: Od kdy byste svým dětem povolili sociální sítě?

Vy a počítač: Od kdy byste svým dětem povolili sociální sítě?

redakce
Vy a počítačSociální sítěAnkety
Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Elden Ring se odkládá, dočkáme se jej v únoru

Přihlásit se můžete i do uzavřeného testu hry, který se uskuteční v listopadu.

Michal Maliarov
Elden RingFromSoftware
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware