Aktualizováno: Voigtländer Apo-Lanthar 90mm SL II

17. února 2010
TWEET SDÍLET

Společnost Cosina představila druhou generaci objektivu Voigtländer Apo-Lanthar 90mm / F3.5 SL. Stejně jako u jeho předchůdce byla zachována minimální zaostřitelná vzdálenost 50cm. Tuto vzdálenost lze za pomocí předsádek snížit na 32cm a dosáhnout tak zvětšení 1:1,8. Shodná je rovněž optická konstrukce objektivu, avšak bylo přepracováno tělo samotné, které je u druhé verze menší a kompaktnější.

Objektiv je na trhu očekáván začátkem měsíce března. Dostupný bude v provedeních pro bajonety Canon EF, Nikon Ai-S a Pentax KA. Předpokládaná cena objektivu je patnáct až sedmnáct tisíc korun v závislosti na bajonetu objektivu.

Klepněte pro větší obrázek 
 


Aktualizováno:

Poněkud se zpožděním oproti původním odhadům se dostala do prodeje druhá generace objektivu Voigtländer Apo-Lanthar 90mm / F3.5 SL. K dispozici je nyní s bajonety Canon, Nikon a Pentax za častku €549. V našich kamenných prodejnách lze očekávat cenu okolo 15ti tisíc korun.

Témata článku: Voigtländer

Určitě si přečtěte

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

8 tipů na nejvýhodnější pokročilé kompaktní fotoaparáty. A proč jsou lepší než fotomobily

Malé kompaktní fotoaparáty jsou vhodné i pro pokročilé fotografy. Nabízejí výbornou obrazovou kvalitu a maximální kontrolu nad procesem fotografování. Současně jsou vždy po ruce.

40 Helena Vyplelová

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

34 Petr Březina