Aktualizace od Fuji, Nikonu a Olympusu přinášejí vylepšení pro fotoaparáty i objektivy

Aktualizace od Fuji, Nikonu a Olympusu přinášejí vylepšení pro fotoaparáty i objektivy

​Hned tři výrobci fotoaparátů zveřejnili před prázdninami aktualizace firmwarů vybraných modelů fotoaparátů, akčních kamer a objektivů. Softwarového vylepšení se dočká Fujifilm X-T30, Olympus E-M1 II, Nikon KeyMission 170 i objektivy těchto tří značek.

GetFile.jpg

Fujifilm: rychlé menu X-T30 a fázové AF pro objektivy GFX

Fujifilm X-T30. Firmware ver. 1.10 upravuje funkčnost tlačítka Quick menu (Rychlé menu). Nyní je plně programovatelné (Fn), lze mu tak přiřadit jakoukoli funkci, včetně Quick menu, popřípadě jej zcela deaktivovat – pro případ, že by docházelo k jeho nechtěné aktivaci. Dále by měla aktualizace vyřešit blíže nespecifikované drobné problémy.

Nové firmwary stahujte ZDE.

Současně byla vypuštěna nová verze firmwaru 1.10 pro osm objektivů s bajonetem GF: GF 23 mm F4 R LM WR, GF 32–64 mm F4 R LM WR, GF 45 mm F2,8 R WR, GF 63 mm F2,8 R WR, GF 100–200 mm F5,6 R LM OIS WR, GF 110 mm F2 R LM WR, GF 120 mm F4 R LM OIS WR macro, GF 250 mm F4 R LM OIS WR, GF 23 mm F4 R LM WR. Aktualizace přidává podporu fázového ostření při použití s fotoaparátem Fujifilm GFX100.

Pokračování 2 / 3

Nikon: nová verze SnapBridge 360/170 a opravy pro Z 50 mm

Po jarních robustních aktualizacích Nikonu Z6 a Z7 představuje Nikon spíše kosmetická vylepšení pro akční kameru Nikon KeyMission 170 a objektiv Nikkor Z 50 mm. Aktualizace ver. 1.3 pro KeyMission 170 přidává podporu nové verze aplikace SnapBridge 360/170 pro iOS (ver. 1.1.5) a firmware ver. 1.01 pro Nikkor Z 50 mm F1,8 by měl zaručit konzistentnější expozici během Rychlé sériové snímání (rozšířené) v položce Snímací režim.

GetFile (1).jpg

Aktualizace jsou dostupné ZDE a ZDE.

Pokračování 3 / 3

Olympus: lepší AF, výkon i nové funkce pro E-M1 II

Podstatná vylepšení přináší aktualizace tři roky starého top modelu bezzrcadlovek Olympusu. Firmware ver. 3.0 přidává řadu funkcí, jimiž disponuje novinka Olympus E-M1X, inovace se týkají automatického ostření, výkonu i obrazové kvality.

GetFile (2).jpg
 • přidán nový pokročilý AF algoritmus, převzatý z modelu „E-M1X“ (zahrnuje i autofokus u videa)
 • podpora nejnovějších funkcí autofokusu: C-AF priorita středu, C-AF + MF, skupina 25 × 25
 • podpora ostření do -6 EV
 • omezení šumu při vyšších citlivost o cca 1/3 EV v porovnání s předchozím firmwarem
 • rozšíření spodní hranice citlivosti (ISO L100) pro vyšší rozlišení
 • přidána funkce anti-flicker
 • přidán profil OM-Log400 a umělecký filtr Instantní film
 • vylepšení funkce Focus Stacking: možnost výběru počtu skládaných snímků od 3 do 15, doplněny vodicí linie
 • přidána funkce rychlého výběru snímku
 • během zápisu na kartu se zobrazují změny nastavení a přehrávání
 • přidána funkce Frame Rate Priority do Live View Boost 2
 • podpora vysokorychlostního vyvolávání RAWů v programu Olympus Workspace s využitím obrazového procesoru fotoaparátu (připojeného přes USB)

Aktualizace lze provést prostřednictvím aplikace Olympus Digital Camera Updater, která je ke stažení ZDE.

GetFile (3).jpg

Poslední uvedená funkce je prostřednictvím firmwaru ver. 1.1 dostupná i pro novinku Olympus E-M1X. Aktualizován byl i fotoeditor Olympus Workspace. Nově lze i v programu podobně jako ve fotoaparátu skládat více snímků do jednoho – pro větší hloubku ostrosti (Focus Stacking) či zachycení fází pohybu na jednom snímku (Live Composite, Darken Composite). U objektivů M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150 mm F2,8 PRO (ver. 1.3) a M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm F4 IS PRO (ver. 1.5) přibyla podpora nově oznámených 2× telekonvertorů.

Určitě si přečtěte

Články odjinud