Aktualizace bezzrcadlovek Nikon Z přidává detekci zvířat a podporu telekonvertoru

Aktualizace bezzrcadlovek Nikon Z přidává detekci zvířat a podporu telekonvertoru

Společně s novým fotoaparátem Nikon Z5, připravila japonská společnost také aktualizaci firmwaru pro ostatní bezzrcadlovky řady Z.

V případě modelů Z6 a Z7 se jedná o firmware verze 3.10, který zajišťuje bezproblémovou podporu při používání nových telekonvertorů Z TC–1,4× a Z TC–2×.

Zajímavější je však nový firmware 2.0 pro DX model Z 50, ten totiž přináší hned dvě praktická vylepšení:

  1. Zaostřování s detekcí zvířat pro automatické zaostřování na tváře a oči psů a koček – Zaostřování s detekcí zvířat přidává podporu fotografování psů a koček s využitím funkce detekce tváří a očí. Pokud je detekováno více tváří nebo očí zvířat, může uživatel pomocí indikace doleva-doprava vybrat, kam má fotoaparát zaostřit. Při záznamu videa jsou detekovány pouze tváře (nikoli oči) zvířat.
     
  2. Zlepšená využitelnost sledování objektu – Sledování objektu při použití zaostřovacích režimů AF-A a AF-C a automatické volby zaostřovacích polí jako režimu činnosti zaostřovacích polí bylo upraveno pro dokonalejší funkci a všestrannější práci s přístrojem. Fotoaparát sleduje objekt během namáčknutí tlačítka spouště do poloviny a ukončuje sledování při zdvihnutí prstu z tlačítka. Činnost byla vylepšena v tom smyslu, že zaostřovací pole se vrátí do své originální pozice před zahájením sledování objektu.  Pro přepínání mezi obrazovkou automatické volby zaostřovacích polí a obrazovkou sledování objektu lze nakonfigurovat ovládací prvek, což umožní uživatelům snáze přecházet ke sledování objektu nebo změně cílového objektu za současného pozorování obrazu v hledáčku.

V obou případech je možné aktuální firmware instalovat po stažení z webu výrobce.

Společně s novým firmwarem byl oznámen také vývoj softwarové aplikace Webcam Utility, která má sloužit k využití vybraných modelů digitálních aparátů jako webkamery. Uvedena by měla být aplikace začátkem srpna letošního roku.

Aplikace Webcam Utility bude dostupná pouze pro WIndows 10 a bude podporovat připojení následujících modelů fotoaparátů: Z 7, Z 6, Z 5, Z 50, D6, D850, D780, D500, D7500, D5600 + všechny budoucí modely.

Určitě si přečtěte

Články odjinud