Akademie tvůrčí fotografe: fotografická soutěž

20. dubna 2010

Akademie tvůrčí fotografie vyhlašuje fotografickou soutěž pro všechny na téma:

„Člověk a město, městečko, vesnice“.

Požadavky na soutěžní fotografie:

1/ Fotografie musí vyjadřovat zadané téma.

2/ Digitálně zpracované fotografie musí mít rozlišení nejméně 200 DPI a minimální rozměry 20 x 30 cm resp. 20 x 20 cm.

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nezařadit do soutěže fotografie, které nebudou splňovat požadavky na zadané téma.

Termíny:

Vyhlášení soutěže: 19. dubna 2010

Ukončení soutěže: 30. června 2010

Vítěz obdrží poukázku na nákup fotografického zboží v Centru FotoŠkoda v hodnotě 1000kč, a 50% slevu na kurz fotografie dle vlastního výběru Akademie tvůrčí fotografie.

Druhé místo bude oceněno ročním předplatným časopisu FotoVideo a knihou s fotografickou tematikou a 25% slevou na kurz fotografie dle vlastního výběru Akademie tvůrčí fotografie.

Třetí místo bude oceněno fotografickou publikací a 10% slevou na kurz fotografie dle vlastního výběru Akademie tvůrčí fotografie.

Fotografie vyhodnotí komise profesionálních fotografů ve složení: MgA. Jiří Ernest, MgA. Tomáš Dittrich.

Více informací na: www.atfoto.cz

Email: info@atfoto.czAKADEMIE TVŮRČÍ FOTOGRAFIE byla založena v roce 2010 Jiřím Ernestem a Tomášem Dittrichem, kteří absolvovali pražskou FAMU a prošli stážemi na fotografických školách doma a v zahraničí. Akademie poskytuje vzdělání v oboru tvůrčí a užité fotografie nejširší fotografické veřejnosti. Výuka probíhá v historické budově bývalého obchodu a nakladatelství J. R. Vilímka v Opatovické ulici v samém centru Prahy s výbornou dostupností tramvají a metra trasy B. V základní nabídce jsou připraveny kurzy pro začátečníky, středně pokročilé i pokročilé fotografy, tvůrčí dílna pro studenty, kteří chtějí pracovat na svých volných fotografických cyklech pod vedením profesionálních lektorů, nebo se později hlásit na fotografické vysoké školy a jedinečný kurz zaměřený pouze na černobílou klasickou fotografii, kde se studující naučí sami vyvolávat filmy a zvětšovat své fotografie. V další nabídce potom připravujeme pro studenty speciální víkendové dílny zaměřené na dokumentární fotografii, krajinářskou fotografii a fotografování architektury. Kurzy obsahují teoretickou část a část praktickou, fotografování v ateliéru a plenéru, setkání s významnými osobnostmi současné fotografie, typografie a tisku fotografií. Výuka je vedena profesionálními fotografy s dlouholetými pedagogickými zkušenostmi, probíhá v malých skupinách a umožňuje tak individuální přístup k potřebám každého studenta. Zárukou kvality kurzů Akademie tvůrčí fotografie je bohatá zkušenost z komerční sféry fotografie a výstavních aktivit doma a zahraničí. Věříme, že i pro Vás bude naše nabídka zajímavá a účast v některém z našich kurzů pro Vás bude přínosem.

V letních měsících připravujeme speciální víkendové workshopy „Fotografické putování v pohraničí po stopách naší minulosti a kulinářských specialit jižní Moravy – Slavonice, Šatov. Workshop je spojený s turistikou a dobrou pohodou, (pátek až neděle v průběhu června – července a srpna 2010) nabízí možnost strávení plnohodnotného víkendu vyplněného poznáváním krajiny a fotografováním. Kurz je určený pro všechny zájemce o krajinářskou fotografii. Během víkendu můžete poznat nová místa, fotografovat a své výsledky si nechat rovnou zhodnotit profesionálnimi fotografy a lektory. Cílem fotografování budou pohraniční oblastí jižní Moravy, kde kromě nádherné krajiny půjdeme po stopách prvorepublikového opevnění a zbytků Železné opony.

Témata článku: Tiskové zprávy

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Nikon Coolpix P1000 – fotoaparát nebo dalekohled?

Aktuální novinka z dílny Nikonu je nástupcem modelu P900 a pyšní se přímo obřím rozsahem optického zoomu. Že bychom stáli opět na pokraji války, jejímž motem bude kdo z nás má větší objektiv?

35 Petr Březina

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Fotograf požádal teenagery, aby upravili své selfie pro sociální sítě. Výsledek je alarmující!

Když publikujete selfie snímky na sociální sítě, kolik jim věnujete času na úpravy? A jak moc změníte svou podobu?

3 Adam Kos

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina