Agfa se vrací na pole digitální fotografie

3. října 2006
TWEET SDÍLET
Na letošní kolínské Photokině nás nečekalo mnoho překvapení, několik se jich však našlo. Ačkoliv mnoho značek vzniklo a opět zaniklo, respektive upadlo v zapomnění, některé jsou tu pořád. Jedním z překvapení je znovuobnovení značky Agfa.

Znovuzrozená Agfa přišla s několika lowendovými kompakty a také s novým logem. Právě o novém logu, respektive o vztahu Agfa – Agfa Photo by se dalo spekulovat. Faktem však je, že značka Agfa se vrátila na trh digitální techniky, a to třemi novými modely digitálů.

Klepněte pro větší obrázek
Agfa DC-533

Prvním z představených kompaktů je 5Mpx DC-533 s trojnásobným optickým zoomem o rozsahu 37–112 mm a světelností F2,8–4,8. Model DC-630x má rozlišení snímače 6 Mpix s rozsahem ohnisek 39–113 a světelností F3,2–5,3. Posledním je aparát s označením DC-633xs, který má také 6Mpx snímač a trojnásobný zoom s rozsahem 37–112 mm a světelností F2,8–4,8.

Klepněte pro větší obrázek
Agfa DC-630x

Bližší technické specifikace zatím nebyly zveřejněny, podle prvních produktových fotografií bychom však tipovali na příbuznost s modely značky Sanyo nebo Acer. Po stránce obrazové kvality asi nepůjde o žádný zázrak, pro záznam běžných situací by však kompakty měly být dostačující. Předpokládáme také velice nízkou pořizovací cenu, podle odhadů by se měla pohybovat kolem pěti tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek
Agfa DC-633xs