Agfa-Photo má vážné finanční problémy

Dalším důkazem toho, jak digitální fotografie vytlačuje analogovou techniku, je dnešní zpráva oznamující finanční problémy jednoho z hlavních výrobců barevných filmů, společnosti Agfa-Photo. Firma vyhlásila minulý týden platební neschopnost, která ohrozí 2000 jejích zaměstnanců.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by firma nebyla schopna unést ztráty, které jí vznikly nedostatečnou adaptabilitou na moderní trendy fotografie. V létě minulého roku se Agfa-Photo odštěpila od mateřské Agfa-Gevaert a získala tím kapitál na svůj provoz a další investice. Podle slov Bernharda Dykstry, šéfa podnikové rady, bylo vyhlášení platební neschopnosti překvapením a k  radě samotné se dostalo se třídenním zpožděním.

Momentálně řídí firmu soudem stanovený správce, jehož úkolem je objasnit příčinu hlubokého propadu firmy, ke kterému došlo během posledních osmnácti měsíců. Dále má za úkol zajistit vyplacení květnových mezd zaměstnancům firmy a rozhodnout o jejím dalším osudu. Dnes se na mimořádněm jednání sešla podniková rada a zítra by mělo proběhnout jednání dozorčí rady.

Historie firmyZdroje:
ekonomika.ihned.cz
agfa.cz

Určitě si přečtěte

Články odjinud