Agentura AP kompletně přechází na vybavení Sony

26. července 2020
TWEET SDÍLET
Agentura AP kompletně přechází na vybavení Sony

Jedna z nejstarších fotografických agentur – Associated Press (AP) – oznámila kompletní přechod na vybavení společnosti Sony. V praxi to znamená vybavení reportérů na více než 250 lokalitách ve 100 zemích, ti běžně produkují kolem 3000 snímků a 200 videí každý den.

Samotné vybavení se skládá z fotoaparátů řady Sony Alfa, videokamer řady FS a samozřejmě celou řadu objektivů s bajonetem Sony, včetně špičkových skel G Master.

Pro AP by to mělo znamenat nejen posun na vyšší kvalitu po stránce obrazové, ale také jednodušší hromadné zpracování pořízených dat a možnost sdílení technických kitů napříč reportéry. Podrobnosti vysvětlil jeden ze zástupců AP v rozsáhlém rozhovoru pro web Dpreview.

Sony se zároveň poprvé dostává se svými fotoaparáty do profesionálního nasazení v podobném měřítku. V minulosti sice vybraní profesionálové na Sony přezbrojili, ovšem v takovém rozměru se to značce zatím nepodařilo.

Témata článku: Kultura, Bezzrcadlovky, Fotografové, Sony

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Instagramisté, přestaňte se fotit v našem toxickém odpadu!

Uživatelé Instagramu udělají pro lajky cokoli, nehledě na to, jak je to nebezpečné nebo hloupé.

Petr Březina