Advent na DIGIareně – nová Sigma až v březnu

Advent na DIGIareně – nová Sigma až v březnu

Osm giga na SDHC * Sedm mega v kabátu BenQ * Třikrát zlatá DIWA pro Canon * Změna barevnosti snímku * Pravidelný přehled cen digitálů *

Výlet do hmyzí říše

Tento týden jsme, jak už je téměř pravidlem, načali návštěvou v naší fotogalerii, kde jsme vybrali deset nejlepších snímků z kategorie Makro. I když v kategorii Makro najdete mnoho snímků s nejrůznější tematikou, přece jen zde převažují nejrůznější variace na téma hmyz.


Rodriges - „...orosená...“

Osm giga od Toshiby a Elecomu
Na začátku příštího roku by se měly na trhu objevit dvě nové osmigigové SDHC karty. S rozdílem jen několika dní je představily společnosti Toshiba a Elecom. Oba dva modely jsou první vlaštovky na trhu spadající do čtvrté rychlostní třídy SD karet

Sinar bere pod křídla Rollei
Společnost Sinar oficiálně oznámila, že se stává výhradním distributorem profesionální fotografické techniky pro střední formát značky Rollei.

Nepodceňujte přípravu na zimní fotografování
Honza Šimek přinesl našim čtenářům několik rad a tipů, jak se připravit na výlet za zimním fotografováním.

Svítící body při dlouhé expozici
V diskuzním fóru se rozvinula poměrně živá debata na téma „svítících“ bodů na snímku s delším expozičním časem.

Panasonic DMC-FX50: 28 mm při ruce
První foto s Panasonikem DMC-FX50 vám přinesl Tomáš Hliva. Tento model nabízí 7,2 Mpx na snímači, rozsah ohnisek 28–102 mm a třípalcový displej s 230 000 body.

Třikrát zlatá DIWA pro Canon
Celkem tři ocenění DIWA získal Canon pro své fotoaparáty EOS 30D v kategorii pokročilých fotoaparátů, PowerShot S3 IS v kategorii pokročilých ultrazoomů a Digital Ixus 800 IS v kategorii amatérský ultrakompakt.

Sedm mega v kabátu BenQ
BenQ představil nový kompakt – E720. Jak sám název napovídá, je to blízký příbuzný nedávno představeného X720 a stejně jako on má i E720 sedmimegapixelový čip a objektiv Pentax s trojnásobným optickým zoomem.


BenQ E720

Mezikroužky nebo makroobjektiv
Dalším zajímavým tématem, na které se diskutuje v našem fóru je dilema, zda bude užitečnější a praktičtější pořídit si makroobjektiv, či ke stávajícímu objektivu dokoupit mezikroužky.

Za zdravým srdcem s Olympusem
Koncem letošního listopadu proběhly v Praze ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady první dvě unikátní operace srdce bez nutnosti otevření hrudníku pacienta. Při operaci byla použita endoskopická technika značky Olympus.

Přehled cen digitálů – Samsung GX10 je tu
Tento týden ceny fotoaparátů u většiny modelů stagnují. Cybex si do sortimentu doplnil fotoaparáty BenQ, Megapixel jako první prodává zrcadlovku Samsung GX10 a Oehling doplnil několik kompaktů od Sony.

Doostřování snímků v editoru
Miro Veselý se ve svém čtvrtečním článku věnoval doostřování fotografií v grafickém editoru. Dozvíte se, jakými metodami ostřit a také kdy může být doostření zcela nevhodné. To vše doplněno praktickými ukázkami.

Slideshow na sedmi palcích
Před nedávnem jsme vám představili fotorámeček eStarling. Společnost CEIVA nyní představila novou sérii digitálních fotorámečků. Každý rámeček je vybaven čtečkou karet a navíc umožňuje přijímat snímky i prostřednictvím bezdrátové síě, například z internetu.

Sigma SD14 až v březnu
Díky drobným technickým problémům v konstrukci přístroje, byl posunut společností Sigma termín uvedení nové zrcadlovky SD14 na trh. Zrcadlovka se tedy na pultech neobjeví již v prosinci letošního roku, ale až v březnu 2007.


Sigma SD14

Datový kabel nebo čtečka karet?
Třetí náš náhled do našeho diskuzního fóra objevil diskuzi o tom, jestli je výhodnější pro stahování snímků do počítače používat USB kabel nebo čtečku paměťových karet.

Kalendář podle vlastního vkusu v Zoneru
Pokud jste ani letos nenašli v žádném obchůdku kalendář na příští rok, který by vás zaujal, nabízíme vám, společně s Jiřím Hájkem řešení – vytvořte si kalendář dle svého gusta svépomocí v programu Zoner Photo Studio 9. A jak na to se dozvíte v našem dalším článku.

Změna barevnosti snímku ve virtuální fotokomoře
Téměř každý současný program pro editaci grafiky a/nebo fotografií umožňuje používat podporu zásuvných modulů – pluginů. Tato možnost byla nově implementována i do programu Zoner Photo Studio 9. Jedním z velmi šikovných pluginů je i Virtual Photographer, který je ke stažení z Internetu zdarma.

Zkušnosti s přechodovými filtry
Posledním, ne však méně zajímavým, tématem k diskuzi z našeho fóra, je debata nad přechodovými filtry, jejich typy a vhodností.

Fotografie týdne na MobilManii
Před krátkou dobou spustil sesterský web MobilMania.cz galerii fotografií. Jak už ale název webu napovídá, nejde o fotografie pořízené klasickými fotoaparáty, ale mobilními telefony. A protože v každé galerii existuje nějaký způsob hodnocení kvality, redakce MobilManie se rozhodla vybrat z galerie fotografii týdne.


IJL - „Voda z vodovoda“

Širokoúhlá alternativa: Panasonic Lumix DMC-FX50
Panasonic přichází s dalším stylovým kompaktním automatem. Do vínku dostal stabilizovaný objektiv s širokým ohniskem 28 mm.

Určitě si přečtěte

Články odjinud