Adobe Stock nabízí zdarma přes 70 000 fotek, videí a dalšího obrazového materiálu

21. října 2020
TWEET SDÍLET

​Jako jedna z největších fotobank čelí Adobe Stock zvýšenému tlaku ze stran on-line galerií, jež nabízejí obrazový obsah zdarma, proto se společnost rozhodla uvolnit pro bezplatné použití více než 70 000 profesionálních fotografií, ilustrací, vektorové grafiky a videí. Tuto kolekci plánuje do budoucna rozšířit na 100 000 kusů.

Klepněte pro větší obrázek

Ač počet 70 tisíc působí oslnivě, ve skutečnosti se jedná jen o zlomek toho, co fotobanka od Adobe nabízí – její archiv čítá kolem 230 milionů položek. Uvedení bezplatné kolekce chápe Adobe jako svého druhu reklamu, která přitáhne pozornost uživatelů k placenému obsahu a zároveň je poučí o problematice licenčních pravidel a autorských práv.

Kolekce vznikla ve spolupráci s malou skupinou přispěvovatelů, kteří vybrali část ze své tvorby tak, aby se nejednalo o nejžádanější díla, ale zároveň byla nabídka natolik profesionální a atraktivní, aby přilákala k placené tvorbě. Za poskytnutý materiál byli autoři dopředu honorováni, a to ve výši přesahující průměrný zisk za nabídnutý snímek, video atd. Bezplatný obsah je k dispozici ve stejné kvalitě jako ten placený. Jeden uživatel si může za den stáhnout maximálně sto souborů.

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop, Fotografové, Adobe Lightroom