Adobe představil Photoshop Touch pro iPad

12. května 2011

Praha, 12. května 2011 – Společnost Adobe Systems oznámila okamžitou dostupnost aplikací Adobe® Photoshop® Touch (Adobe Color Lava, Adobe Eazel a Adobe Nav) pro Apple iPad v Apple App Store. Tyto tři aplikace od Adobe byly vyvinuty pomocí Photoshop Touch Software Development Kitu (SDK), aby demonstrovaly potenciál nového propojení Photoshopu se zařízeními typu tablet.

Adobe Color Lava pro Photoshop, Adobe Eazel pro Photoshop a Adobe Nav pro Photoshop spojují zábavný a interaktivní zážitek z dotykového zařízení s výkonem a přesností Photoshopu tím, že umožňují uživatelům vytvářet vlastní barevné vzorníky, malovat přímo na obrazovce a používat populární nástroje Photoshopu na tabletovém zařízení. Tyto aplikace využívají dotykový displej iPadu pro perfektní ergonomii práce na cestách a rozšiřují působení společnosti Adobe na mobilním a tabletovém trhu, které zahájila uvedením Photoshopu Express, Adobe Ideas a Adobe Connect™ Mobile.

Photoshop je součástí nedávno představené produktové řady Adobe® Creative Suite® 5.5, která umožňuje návrhářům a vývojářům vytvářet aplikace pro populární a vznikající platformy smartphone a tablet. Pro aktuální Photoshop CS5 si mohou majitelé zdarma stáhnout aktualizaci, která umožní novou spolupráci Photoshopu s tabletovými zařízeními.

První zpětná vazba odborníků na aplikace Photoshop Touch byla ohromně pozitivní, v recenzi First Look od Macworld editorka Lesa Snider říká: „Díky tomu, že mezi Vámi a samotnou kresbou neexistuje žádná bariéra, se můžete zaměřit na tvorbu v nejčistším slova smyslu.“ Snider také poukazuje na rozruch, který působí nový Photoshop Touch SDK a říká: „Nepochybuji o tom, že vývojáři budou často pracovat dlouho do noci, když budou moci využívat této inovativní technologie, a budou vytvářet další užitečné aplikace integrované s Photoshopem.“

Photoshop Touch SDK umožňuje vývoj pro mnoho zařízení, včetně iOS®, Android ® a BlackBerry® PlayBook®. S využitím SDK mají vývojáři široký přístup k funkčnosti Photoshopu a tvůrčí svobodu pro inovování a vytváření nových aplikací nebo přidávání funkcí do aplikací stávajících. Společnost Adobe spolupracovala při začleňování tabletů a dalších zařízení do tvůrčích pracovních postupů, které umožňují uživatelům Photoshopu používat nové přelomové způsoby práce.

Photoshop Touch rozšiřuje tvůrčí procesy

·Adobe Color Lava umožňuje tvůrcům využít konečky prstů pro mixování barev na iPadu, vytvářet vlastní barevné vzorníky a témata převést zpět do Photoshopu.

·Adobe Eazel využívá špičkové technologie malování tím, že nechává digitální umělce vytvářet bohaté realistické obrazy pomocí jejich prstů a zavádí nový druh interakce mezi „mokrou“ a „suchou“ barvou. Tyto obrazy pak mohou být pro složení nebo pro další rozvinutí uměleckého díla zaslány přímo do Photoshopu CS5.

·Adobe Nav zvyšuje efektivitu pracovních postupů tím, že nechává uživatele vybírat a ovládat nástroje Photoshopu pomocí iPadu coby vstupního zařízení, umožňuje přizpůsobovat panel nástrojů, procházet a přiblížit až 200 otevřených souborů Photoshopu nebo snadno vytvářet nové soubory.

·Adobe Photoshop Touch Software Development Kit (SDK) umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pro tablety, které spolupracují s Photoshopem ze zařízení s OS Android, BlackBerry PlayBook a iOS.

Citát

John Loiacono, senior viceprezident a generální ředitel divize Digital Media Solutions společnosti Adobe

„Zařízení typu tablet jsou předurčena pro to, aby se stala součástí tvůrčích pracovních postupů. Tyto aplikace doplňující Photoshop jsou jen prvními náznaky kreativity, kterou můžeme očekávat od společnosti Adobe a naší vývojářské komunity. Díky našemu Touch SDK brzy spatříme nové způsoby, jak udržet Photoshop v srdci tvůrčího procesu bez ohledu na to, jaké zařízení je k dispozici – ať už je to stolní počítač, Android tablet, BlackBerry PlayBook nebo zařízení s iOS.“

Užitečné odkazy

·Co je nového

·Screen Shots

·Photoshop Twitter

·Photoshop Facebook

Videa s Photoshop Touch SDK a aplikacemi Photoshop Touch

·Uvedení Photoshop Touch SDK

·Interakce Photoshop CS5 se zařízením typu tablet

·Začínáme s aplikacemi Photoshop Touch

·Adobe Color Lava pro Photoshop CS5 v akci

·Adobe Eazel pro Photoshop CS5 v akci

·Adobe Nav pro Photoshop CS5 v akci

Videa s vývojáři, kteří používají Photoshop Touch SDK

·DI Magazine používá Photoshop Touch SDK pro zvýšení empirie digitálního publikování

·Ovladač pro aplikaci Adobe Photoshop vývojáře Shawna Welche

Cena a dostupnost

Aplikace Adobe Color Lava, Adobe Eazel a Adobe Nav pro Photoshop jsou okamžitě dostupné prostřednictvím Apple App Store.

Stávající uživatelé Photoshopu CS5 si mohou stáhnout a nainstalovat bezplatnou aktualizaci přímo z aplikace nebo pomocí Adobe Application Manager. Vývojáři mají přístup k bezplatnému Adobe Photoshop Touch SDK pro Windows a Mac OS platformy v Adobe Application Manager.

Témata článku: Adobe Photoshop, Tiskové zprávy


6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
20 tipů pro lepší fotografování svateb

20 tipů pro lepší fotografování svateb

Ačkoli běžnému životu stále brání nejrůznější omezení související s koronavirovou epidemií, svatby a pohřby tu s námi budou stále.

Jan Pánek
FotografovéFotoškola
Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Jak na fotografování s dlouhým časem v noci a ve dne

Expoziční čas je jednou ze tří (čas, clona, citlivost) veličin, které jsou pro vznik fotografie nejdůležitější, nemluvě o jejich vzájemné závislosti. Jak správně na dlouhou expozici a k čemu je dobrá?

Petr Březina
Fotoškola
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika