Adobe Photoshop a Premiere Elements 2020 přidává nové automatické funkce a úpravy s průvodcem

10. října 2019
TWEET SDÍLET

​Adobe představilo nové verze programů určených pro snadnou a rychlou úpravu fotografií a videa, Photoshopu Elements a Premiere Elements. Pro mnohé uživatele může být lákadlem, že lze tento software zakoupit v podobě licence, nikoli v rámci předplatného.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k cílové skupině těchto programů se Adobe ve svých aktualizacích zaměřuje na vylepšení a rozšíření automatizace procesů při správě, třídění i úpravách obrazových dat pomocí „chytrých“ algoritmů.

Nová verze přichází se širší podporou technologie Adobe Sensei AI v podobě nových automatických „one-click“ nástrojů a s rozšířenou nabídkou komentovaných úprav. Nově je podporována též práce se soubory HEIF a HEVC.

Adobe Photoshop Elements 2020

Adobe Photoshop Elements přidává nové funkce do modulu Editor. Tou nejkomplikovanější a současně nejzajímavější je automatické kolorování fotografií skryté pod položkou Vybarvit fotografie.

Na našem webu jsme již publikovali několik článků mapujících dílčí pokusy o „vycvičení“ takového algoritmu a výsledky nenasvědčovaly tomu, že bychom se v brzké době mohli dočkat zakomponování takového nástroje do fotoeditačních programů. Umělá inteligence od Adobe však tento úkol zvládá velmi dobře, uživatelé mají navíc možnost poměrně detailního ručního doladění výsledku.

Dílčího vylepšení se dostalo také nástrojům pro výběr. Díky upravenému rozhraní lze nově vytvářet výběry na jedno kliknutí. Nelze očekávat, že funkce bude zcela neomylná, proto je součástí nabídky klasických výběrových nástrojů, jimiž lze vybranou oblast – algoritmus se soustředí na stěžejní prvky/objekty v záběru – dále specifikovat.

Klepněte pro větší obrázek

Technologie Adobe Sensei AI stojí také za novou funkcí automatického vyhlazení pokožky, kterou známe z nejrůznějších mobilních aplikací. Program detekuje tvář na fotografii a uživatel může pomocí posuvníku určit míru vyhlazení pleti. 

Součástí editoru Adobe Photoshop Elements je kromě Rychlého a Expertního režimu již několik let mód Průvodce s komentovanými nejčastějšími, ale i složitějšími úpravami snímku, jako je doostření snímku, tvorba kompozicí s rozfázovaným pohybem, simulace malé hloubky ostrosti, koláž, vkládání textu aj. K stávajícím 53 položkám přibyly dvě novinky – odstranění nežádoucího objektu a přidání vzoru do obrázku.  

Adobe Premiere Elements 2020

Podobného charakteru jsou také novinky v lite verzi „adobáckého“ videoeditoru. Nově lze pomocí jezdce eliminovat šum u videí natočených s nastavenou vysokou citlivostí. I zde byla rozšířena nabídka komentovaných úprav, které začátečníky provedou tvorbou časosběrných videí, naučí je animovat oblohu u statických snímků a transformovat vertikálně natočené video na horizontální a obráceně.

Klepněte pro větší obrázek

Díky technologii Adobe Sensei AI je v Adobe Premiere Elements 2020 nově podporováno automatické štítkování importovaných videí na základě detekce objektů v záznamu (narozeniny, psi, západ slunce). Automaticky identifikovány jsou i osoby v záběru. Podle těchto chytrých tagů lze posléze videozáznamy třídit a vyhledávat.

Oba programy si můžete vyzkoušet, popřípadě zakoupit na stránkách výrobce. K dispozici jsou samostatně za 100 eur, nebo společně v cenově výhodném balíčku za 151 eur. Upgrade z předchozí verze stojí 82 eur.

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop


Recenze mobilu Xiaomi 11 Lite 5G NE. Když „NE“ znamená „ANO“

Recenze mobilu Xiaomi 11 Lite 5G NE. Když „NE“ znamená „ANO“

** Skvělý design s velmi tenkým tělem ** Dostatečně výkonný čipset s nízkou spotřebou ** Dobrý dojem kazí fotoaparáty a video

Jan Pánek
Střední třídaRecenze
V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

V devíti hojně používaných Wi-Fi routerech našli experti celkem 226 bezpečnostních děr

** Bezpečností experti otestovali devět bezdrátových routerů ** I přes poslední firmware v nich našli 226 bezpečnostních děr ** TP-Link, Synology, Netgear, D-Link, Edimax, Asus, Linksys a AVM

Karel Kilián
RouterWi-FiBezpečnost
Bloomberg: Sony chystá odpověď na Game Pass. Spojí PlayStation Plus a Now

Bloomberg: Sony chystá odpověď na Game Pass. Spojí PlayStation Plus a Now

Nové předplatné pro PlayStation vypadá slibně

Lukáš Václavík
PlayStation PlusSony
Jak se šíří covid v Česku: Čerstvá data, účinek očkování, mapy okresů, srovnání se světem. Pravidelně aktualizované grafy

Jak se šíří covid v Česku: Čerstvá data, účinek očkování, mapy okresů, srovnání se světem. Pravidelně aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Pravidelně aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Fall Guys se na Xbox a Nintendo Switch letos ještě nepodívají

Fall Guys se na Xbox a Nintendo Switch letos ještě nepodívají

Studio se nechalo slyšet, že letos se rozšíření na další platformy nekoná.

Michal Maliarov
Fall Guys: Ultimate KnockdownBattle Royale