Adobe Firefly vygenerovala přes miliardu obrázků díky AI

14. srpna 2023
TWEET SDÍLET

Adobe Firefly ke konkurence pro Midjourney, tedy umožňuje generovat obrázky pomocí umělé inteligence. Protože ovšem patří pod Adobe, dá se očekávat, že Firefly zanedlouho pronikne do pracovních rutin fotografů i grafiků.

Ačkoli je služba zatím jen v betě, a to jen po dobu čtyř měsíců, už je integrovaná ve Photoshopu, Expressu a Illustratoru. Tím to pro Adobe nekončí a chystá se Firefly pro podniková řešení. To by mělo přijít ještě letos zhruba v době, kdy služba přejde z beta verze do kompletně fungujícího stavu.

Klepněte pro větší obrázek

Adobe se pochlubilo, že za více než čtvrt roku fungování služba vygenerovala přes miliardu obrázků a oslavila to dalším rozšířením. Konkrétně Adobe přidalo další jazyky, kterými lze diktovat prompty. Jmenovat lze Španělštinu, Portugalštinu, Japonštinu, Němčinu či Francouzštinu. Na Češtinu ještě nepřišla řada, ale pokud chce Adobe udělat skutečně celosvětový produkt, jednoho dne pravděpodobně přibude.

Firefly neumí pouze generovat obrázky, ale vytváří i textové efekty. Očekává se, že s podnikovým nasazením přibydou další profesionální funkce soustředící se na produktivitu. Podobných nástrojů založených na generativní umělé inteligenci pro použití v grafice a fotografii bude přibývat. Již dlouho existují programy založené na umělé inteligenci schopné zvyšovat rozlišení nebo třeba provést odšum na fotce.

Zdroj: Petapixel

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop