Adaptér Techart TZC-01 umožní nasadit objektivy Canon na bezzrcadlovky Nikon

9. ledna 2020
TWEET SDÍLET
Adaptér Techart TZC-01 umožní nasadit objektivy Canon na bezzrcadlovky Nikon

Využívání nejrůznějších typů adaptérů a redukcí není v posledních letech nic neobvyklého a najde se celá řada fotografů, kteří používají své staré oblíbené objektivy na nových digitálních tělech. 

Nicméně současná doba je zejména v oblasti nativních objektivů pro plnoformátové zrcadlovky trošku odlišná – Canon s Nikonem uvedli zcela nové stroje s novými bajonety a výroba objektivů pro nové systémy se stále ještě rozjíždí a dostupných modelů není mnoho. To je také důvod, proč se oblibě těší právě adaptéry pro nasazení jinak nekompatibilních objektivů na bezzrcadlovky EOS R a Nikon Z.

Klepněte pro větší obrázek

Společnost Techart se zaměřuje právě na takové adaptéry a snaží se o maximální kompatibilitu, tedy aby nasazené objektivy pracovaly stejně, jako by byly originální – ostření, clona, předávání informací do těla aparátu včetně sledování objektu či detekce tváře a očí.

Nový model TZC-01 slibuje vše výše uvedené, takže by neměl být problém nasadit objektivy Canon EF na bezzrcadlovkách Nikon Z a využívat všech funkcí aparátu i objektivu.

Cena adaptéru je 249 USD a součástí balení je i dokovací kolébka pro připojení adaptéru k počítači a možnost aktualizace firmwaru.

Témata článku: Technika, Canon, Objektivy, Bezzrcadlovky, Příslušenství, Nikon

Určitě si přečtěte

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Akt v těhotenství – ženy, které se nestydí za holé bříško

Gravidita je příznačná silou pocitů, které dokáže hra světel a stínů zachytit lépe, než cokoliv jiného. Následující výběr aktů ukazuje, že tento žánr není cizí ani našim čtenářům.

DIGIarena.cz