Adaptér Megadap MTZ11 pro Nikon Z umožní automaticky ostřit s manuálními objektivy

Adaptér Megadap MTZ11 pro Nikon Z umožní automaticky ostřit s manuálními objektivy

Hongkongská společnost Megadap představila AF adaptér Leica M – Nikon Z podporující široké spektrum funkcí automatického ostření. Při použití dalších redukcí je možné automaticky ostřit s řadou dalších objektivů s manuálním ostřením.

front-copy.png

Adaptér Megadap MTZ11 je vybaven „patentovaným cirkulárním vysouvacím“ mechanismem, který je poháněn motorkem a při ostření pohybuje objektivem vpřed a vzad. S fotoaparátem zařízení komunikuje prostřednictvím elektronických kontaktů.

top-2-scaled.jpg

Megadap MTZ11 tohoto času podporuje jednorázový (AF-S), kontinuální (AF-C) a servo (AF-F) režim autofokusu, na výběr jsou též oblasti zaostřování – jeden bod, zóna a automatický výběr oblasti. K dispozici jsou i funkce detekce obličeje/oka. Součástí adaptéru je konektor USB, přes který bude možné stahovat  připravované aktualizace.

Konstrukce zařízení umožňuje – při použití dalšího „obyčejného“ adaptéru (ty lze zakoupit společně s MZT11) – automaticky ostřit s libovolným manuální objektivem – výrobce konkrétně zmiňuje bajonety a závity Canon EF, Nikon F, Olympus OM, Minolta MD, Pentax K a M42. Megadap MTZ11 si lze zakoupit na stránkách výrobce za 349 USD.

Určitě si přečtěte

Články odjinud