9 tipů na fotoaplikace pro Windows Phone

13. ledna 2014
TWEET SDÍLET
9 tipů na fotoaplikace pro Windows Phone
Ať už fotíte přímo mobilem nebo plánujete fotovýlet se svou výbavou za desítky tisíc, určitě vám pomůže řada aplikací, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku. Dnes se podíváme na ty nejlepší pro Windows Phone.

V první kapitole jsem uvedl několik tipů na aplikace, které považuji za základní vybavení každého fotografa s Windows Phone. Nyní se podívejme na ty, které nejsou pro focení přímo potřeba, ale výrazně ulehčí práci.

Golden Hour

Při tzv. zlaté hodině vznikají jedny z nejhezčích fotografií. Název další aplikace naprosto vystihuje její účel. Golden Hour dokáže zobrazit čas zbývající do zlaté hodiny a její délku automaticky na základě vaší polohy. To samé pak zvládne i s tzv. modrou hodinou. Pro zapomětlivé pak nabízí možnost nastavení upozornění před začátkem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace je zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Golden Hour ve Windows Phone Store

Moon 3D

Moon 3D na rozdíl od Golden Hour sází na velké množství informací. Zobrazuje aktuální fází měsíce, průběh fází v aktuálním kalendářním měsíci, nebo třeba kompas usnadňující nalezení měsíce na zatažené obloze. Zvolit lze přitom libovolné datum.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace dále dokáže vykreslit graf střídání dne a noci, pozici měsíce vůči zemi, nebo zobrazit jeho aktuální vzdálenost. Nechybí živá dlaždice, takže máte aktuální informace vždy po ruce, aniž byste museli otvírat aplikaci.

Moon 3D Free je zdarma s reklamami, verze bez reklam stojí 53 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Moon 3D Free a Moon 3D ve Windows Phone Store

Meteoservis Lite

Aby nás fotografy při výletech za nezapomenutelnými snímky nepřekvapilo počasí, musíme mít vždy po ruce aktuální předpověď počasí. Aplikací pro předpověď počasí nalezneme ve Store celou řadu. Já jsem si oblíbil Meteoservis Lite, který nabízí jak základní, tak i podrobné informace o počasí. Jeho součástí jsou i grafy teplot a srážek, či radarové a satelitní snímky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Lite verze je sice ochuzena o některé pokročilejší funkce, ale naprosto bohatě stačí. Náročnější se mohou ohlédnout po placené verzi Meteoservis nebo Meteoservis Pro obsahující i např. synoptické mapy.

Klepněte pro větší obrázek Meteoservis Lite, Meteoservis a Meteoservis Pro ve Store

CHMI Meteoradar

Občas nestačí pohled na obyčejné radarové snímky celé republiky. Větší vypovídající hodnotu má animace toho, jak se srážky měnily v průběhu času a na konkrétním místě. Přesně to zvládá další aplikace, CHMI Meteoradar.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na interaktivní mapě zobrazí aktuální pozici telefonu a průhledně nad mapou radarové snímky. Jedním tlačítkem lze spustit animaci. Pokud byste se obávali datové náročnosti, nemusíte, je minimální.

Aplikace využívá radarové snímky poskytované českým hydrometeorologickým ústavem a je zdarma.

 

Klepněte pro větší obrázekCHMI Meteoradar ve Windows Phone Store 

Mapy.cz

Kromě přehledu o počasí musí mít každý fotograf také přehled o okolním terénu. Po několika měsících čekání se dočkala aktualizace aplikace Mapy.cz také ve verzi pro Windows Phone. Přináší turistické mapy včetně cyklotras, vrstevnic a turistických značek, ale hlavně možnost stažení mapy celé České republiky přímo do telefonu, takže může být používána i bez internetového připojení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Uživatelé aplikaci ocení nejen v terénu, ale také ve městě. Možnost vyhledávání nejbližších bankomatů či restaurací je naprosto bezkonkurenční a potěší jistě také zobrazení zajímavých míst v okolí.

Aplikace Mapy.cz je ke stažení zdarma.

Klepněte pro větší obrázek Mapy.cz ve Windows Phone Store

Témata článku: Software, Fotomobily, Fotoaplikace

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

Petr Březina
Fotomobily
11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová

Helena Vyplelová
Zrcadlovky