Přidat příspěvek  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 | zobrazit bez stromu  | nových příspěvků: 4


Pane Christophere  |  28. 11. 2019 10:03

Proč jsi chudý? Proč nemůžeš být bohatý a mocný na světě, víš proč? Protože neznáte tajemství bohatství, kdysi jsem byl jako ty, byl jsem chudý a můj sen byl mrtvý kvůli nedostatku peněz, to je to, čemu chudí lidé čelí v dnešním světě, co si myslíte, že nový řád Iluminátů je „Vím, že řekneš, že je zlá věc, a to je velmi špatné, co řekneš, ale to byl můj první způsob myšlení, dokud se nepřipojím k Iluminátům a mé kmotře, paní Elizabeth mi vysvětlí, jak fungují Illuminati, pak tomu rozumím Ilumináti chtějí pomáhat lidem na světě, aby zbohatli, takže potřebují laskavé lidi, kterým lze důvěřovat, že jim mohou pomáhat kolem, takže se připojím k Illuminati a nyní jsem velmi bohatý a nyní v mém prostředí tady ve Švédsku lidé vědět, že mám dobrého muže, a nyní vyjadřuji laskavá požehnání od Iluminátů, pokud si také přečtete tuto zprávu a máte zájem, kontaktujte mou kmotru na WhatsAppNumber: +2347033155855, můžete jí poslat e-mail Aldrichelizabeth49@gmail.com, pokud vážně změníte svůj životPane Christophere

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Petr ganec  |  15. 10. 2019 14:23

a co takové objektivy zn. Universar ?
A s tím bokehem mě to tady překvapuje, čekal jsem, že "správný bokeh" je rovnmoměrné rozmazání(gaussovo) - v článku " olejomalba", naopak nervozní mi případé cibulový /kroužkový bokeh .
v uvozovkách je to schválně- v nadsázce , navíc je to subjektivní

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
SpookY  |  04. 10. 2019 10:59

Ten double-gauss CZJ Biotar + KMZ/MMZ/JOV Helios jste mohli klidně dát do jednoho bodu. Rozdíly jsou poměrně malé.Nejčastější je 58/2, mohu se podělit o bohaté zkušenosti.U CZJ buď staré sedmnáctilamelové v černé nebo stříbrné, později stříbrné a počet lamel se snižoval na 12 a posléze na 10. Dvanáctilamelový preset je mechanicky nejlepší a ze všech 58mm verzí co jsem měl v ruce nejvíc "točí" bokeh a dává nejplastičtější obraz.U Rusů byla výroba Heliosů ve třech továrnách, KMZ Krasnogorsk, MMZ Belomo a JOV Valday. Nejcennější jsou presetové 13 lamelové stříbrné verze z KMZ (tři varianty), následovalo snížení lamel na 8 (jedna stříbrná verze z KMZ a jedna z MMZ). Pak přišly černobílé verze, tři z KMZ (1xM39, 2xM42, postupně od lesklé černé po matnou černou) a dvě "zebry" z MMZ (M39 a M42). Pak se zapojilo i JOV a výroba klasické černozelené 44-2 běžela snad až do roku 1989.MMZ Belomo v polovině osmdesátých let udělalo výrazně modifikovanou verzi 44-2 a následně 44-3 MC ve dvou podverzích. Výroba běžela snad do roku 1993.
44-3 MC je nejlepší Helios co se dělal, má MC vrstvy jako poslední 44M-6/7 a přitom bokeh presetové osmilamely.V druhé polovině sedmdesátých let naběhla výroba modernizované verze 44M s ovládáním clony pomocí kolíku. Výroba byla u všech tří továren, lamel bylo stále osum, ale byla to už "ninja". Mechanicky nejlepší, opticky trochu utrpěl bokeh. Jako jediná má M/A přepínač na kolík.Následovaly 44M-4/5/6/7 ... některé měly MC vrstvy a číslo verze bylo podle toho, jak dobře se objektiv povedlo poskládat (4 nejhorší, 7 nejlepší). Opět se o produkci rozdělilo více továren. Bohužel počet lamel klesl na 6 a i když ostrost šla nahoru, bokeh se zhoršil a M/A přepínač odstranili.Menšinové jsou méně časté 50mm verze 77M-4 a 81, dělané v KMZ.Jaké jsou opticky nejzajímavější 58mm Biotary/Heliosy?Z CZJ určitě klasický stříbrný dvanáctilamelový Biotar, nejvíc "točí" bokeh. Z Heliosů určitě třináctilamela z prvních tří sérií, kvůli bokehu a barvám do teplých tónů. Dále MMZ 44-3 MC kvůli nejlepšímu poměru ostrost/bokeh. A poslední 44M-7 MC kvůli ostrosti. Ale paradoxně do ruky i mechanickým zpracováním mi nejlíp sedí 44M po dědovi.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
lsd  |  03. 10. 2019 22:29

Voigtländer s délkou 28,5 cm asi nebude úplně pancake. Opravte si tu jednotku

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory