9 + 1 aplikace pro černobílou editaci fotek na mobilu

5. března 2021
TWEET SDÍLET

Černobílá fotografie je specifickým žánrem, ve kterém se skutečné odstíny barev objektů převedou na škálu od černé po bílou. Ve fotografii má pořád své místo, protože touto editací vtisknete výsledku zcela jinou atmosféru. Hodí se nejen pro pouliční fotografii, ale i pro portréty. Na méně kvalitních fotomobilech navíc dokáže černobílá editace skrýt mnohé nedokonalosti snímku.

Vybrali jsme pro vás 9 nejlepších aplikací, které si můžete na platformách Android a iOS do svých smartphonů nainstalovat. Přihazujeme k tomu ještě jeden tip, jak černobílého výsledku dosáhnout, aniž byste museli obchod s aplikacemi vůbec navštívit.

Argentum Camera

stažení: iOS

Aplikace umožňuje pořizovat vysoce kvalitní černobílé snímky bez složitých úprav nebo nutnosti následného zpracování. Nabízí šest filtrů, kdy je každý inspirovaný jinou ikonou fotografické historie. Jedná se přitom o taková jména, jakými jsou Ansel Adams, Henri Cartier-Bresson, Irving Penn, Garry Winogrand, Yousuf Karsh a Dorothea Lange.

Klepněte pro větší obrázek

Filtry lze aplikovat už do náhledu scény, takže okamžitě vidíte, jak bude výsledek vypadat. Titul myslí především na street fotografy, pro které je zde přítomen i speciální režim. Ten z celého displeje udělá spoušť, takže se při pořizování snímku nemusíte soustředit na to, kam na displej klepnout prstem. Zajímavá je ale i možnost dvojí expozice. Titul pracuje se soubory JPEG, HEIC, TIFF i RAW a také In-App nákupy. Filtry si tak musíte nakoupit za 79 Kč za kus, všechny dostanete výměnou za 249 Kč.

Témata článku: Fotomobily, Fotoaplikace, Apple, iPhone, Fotoslužby, iOS, Android, Zajímavosti, Telefony s iOS na Heureka.cz