8 způsobů, jak naštvat profesionálního fotografa. Tohle raději neříkejte.

13. července 2023
TWEET SDÍLET

Co vás dokáže vytočit skutečně doběla? Samozřejmě nesmyslné otázky a požadavky, o kterých si ostatní myslí, že jsou přínosné a konstruktivní, i když vás už přivádí k nepříčetnosti, protože je slýcháte pořád dokola.

Fotograf Justin Mott natočil dvě videa o tom, co byste nikdy neměli fotografovi říkat a co byste po něm neměli chtít, pokud jej nechcete skutečně naštvat.

1. Přineste si fotoaparát

Jste-li fotograf a jste-li někým pozváni na nějakou společenskou akci, obvykle na konci telefonního hovoru nebo před rozloučením při shledání uslyšíte ještě takovou jednu připomínku, abyste si s sebou nezapomněli vzít fotoaparát. Když už přece na dané akci budete, tak ji můžete i dokumentovat ne?

Fotograf má drahou výbavu, kterou nemusí chtít s sebou tahat na rodinné oslavy plné dětí, jídla a pití a nebezpečí, že se mu s ní něco stane. Za jeho snímky navíc obvykle nestojí technika, ale praxe, zkušenosti i fantazie, což pokud chce, uplatní i s jakýmkoli záznamovým zařízením, tedy třeba smartphonem, který snadno schová do kapsy.

Témata článku: Fotoškola