14
Fotogalerie

8 nejlepších mobilních aplikací pro fotografie z vašich dovolených

Ať už cestujete po světových letoviscích, nebo trávíte léto v tuzemsku, jistě se vám budou hodit mobilní aplikace pro zkrášlení vašich fotografií. Poskytnou ale i zajímavé tipy a triky nejen pro začínající fotografy.

Enlight Photofox – ukažte svou kreativitu

Enlight je pokročilý editační nástroj, který vám poskytne nevyčerpatelné možnosti, co se editace fotografie týče. Svou obsáhlou nabídkou chce nahradit všechny jednostranně zaměřené tituly, abyste na různou editaci nemuseli používat více titulů a stačil vám jen tento jediný.

Obázek 2_1.jpegObázek 2_2.jpeg
Enlight je machr na editaci. Dejte si ale pozor, ať ji nepřeženete.

Jeho druhá verze vylepšuje hlavně práci s dvojí expozicí a práci s vrstvami, umožňuje do snímků vkládat zajímavé grafické prvky. Samozřejmě nechybí široká paleta filtrů, základní i pokročilá editace atd. Díky své komplexnosti se ale musíte smířit s počáteční nepřehledností a nutností projít si množství tutoriálů, abyste pochopili, jak vše funguje.

  • Stažení: App Store
  • Cena: Zdarma s In-App nákupy

Pokračování 2 / 8

Adobe Photoshop Lightroom – zachyťte krásy přírody s HDR

Aplikace Lightroom od Adobe je známá především pro své použití na desktopových systémech, kde se jedná v podstatě o jednoduší verzi Photoshopu. Neposkytne vám sice pokročilé retuše a možnost sličné modelce ubrat nějaké to kilo na váze, ale co se úpravy fotografie týče, budete s ním maximálně spokojeni.

Obrázek 3_1.jpegObrázek 3_2.jpeg
Mějte své snímky v počítači, mobilu i tabletu. Lightroom vám to umožní.

Pokud jste na něho zvyklí na počítačích, jistě oceníte jeho služby i na svých mobilních telefonech. Nabízí totiž autentické HDR, možnost přesného ladění editace jednoduchým tažením prstu po displeji, a hlavně umí synchronizovat vaše fotografie mezi telefonem, tabletem i počítačem, a to i co se RAW souborů týče.

Pokračování 3 / 8

TouchRetouch – odstraňte přebytečné objekty

Připletl se vám na vaši fotografii nějaký objekt, který na ní nemá co dělat. Chcete-li jej odstranit, nenajdete jednodušší způsob, než je ten v aplikaci TouchRetouch. To tedy o tomto titulu napsali v The Guardianu.

Obrázek 4_1.jpegObrázek 4_2.jpeg
Pokud nějaký objekt na fotografii nechcete, jednoduše se ho zbavte.

Díky jeho algoritmu odstraní z fotografie vše, co na ní být nemá, a to dokonce tak, že nepoznáte, že tam před vaším zásahem opravdu něco zaclánělo. Vyjma toho umí dobře pracovat i s liniemi, takže už vám nebudou budovy padat tak, jako kdyby popíjeli nějaký alkoholický mok.

Pokračování 4 / 8

Camera+ – přidejte snímkům barvy léta díky četným filtrům

Titul Camera+ patří mezi nejlepší fotografické aplikace. Nabízí totiž pokročilý režim fotoaparátu, ve kterém si můžete nastavit všechny potřebné hodnoty k dosažení dokonalého snímku. Můžete tak manuálně ostřit, volit čas závěrky, hodnotu ISO a na výběr je i množství voleb vyvážení bílé.

Obrázek 5_1.pngObrázek 5_2.png
Oblíbenost aplikace dokládá i fakt, že už dospěla do své deváté verze.

V druhé řadě pak můžete snímek i upravit. V nabídce je množství různých scén, variant ořezů a vyrovnání, základní úpravy (jen RGB křivky chybí), filtrů i rámečků, které už přece jen trochu vyšly z módy. Přidaná hodnota titulu je zejména v tom, že nabízí i vlastní galerii.

Pokračování 5 / 8

Filmborn – pro ten pravý vintage vzhled vašich snímků

Filmborn je minimalistická aplikace, která se soustředí na co nejjednodušší práci i editaci vašich fotografií. Nabízí sadu originálních filmů od Kodaku, Fujifilmu i Ilfordu, u nichž se můžete dozvědět i něco o jejich historii.

Obrázek 6_1.jpegObrázek 6_2.jpeg
Filmborn se snaží být maximálně jednoduchý.

Navíc vám umožní tvorbu vlastních editací, které můžete na své snímky používat opakovaně a pokud si připlatíte 90 korun, nabídne i editaci pomocí RGB křivek.

  • Stažení: App Store
  • Cena: Zdarma s In-App nákupy

Pokračování 6 / 8

MaxCurve – textury jedním kliknutím

Hlavně na RGB křivky se soustředí aplikace MaxCurve, která vám nabídne i různé předdefinované editace, kterých je rovných 28. Díky možnosti tvorby vrstev a další dodatečné úpravě si můžete vytvořit i některé vlastní sady.

Obrázek 7_1.jpegObrázek 7_2.jpeg
Pokud rádi editujete za pomoci RGB křivek, MaxCurve bude právě pro vás.

Titul nabízí i pokročilé fotografické funkce (ISO, čas závěrky, manuální ostření atd.), takže aplikace neslouží jen k editaci záznamu, ale i k jeho samotnému pořízení. Pokud navíc pracujete s Photoshopem, MaxCurve existuje i jako jeho instalovatelný plugin.

Pokračování 7 / 8

PhotoPills – tipy a triky pro lepší fotografii

Aplikace PhotoPills je vaším osobním manažerem, který vám říká, kdy máte nejlepší světlo na danou fotografii v daném místě. Stačí mu říci, že třeba chcete fotit ve zlaté hodince a na základě vaší polohy vám titul sdělí, kdy tak nastane.

Obrázek 8_1.jpegObrázek 8_2.jpeg
Na aplikaci PhotoPills se můžete spolehnout. Poradí vám totiž, kdy se vydat fotografovat a kdy raději zůstat doma.

Nabízí i rozšířenou realitu, a také vás může mnohému přiučit, protože nabízí sbírku tipů a triků pro fotografovaní dané problematiky (časosběr, jak fotit noční oblohu atd.)

  • Stažení: App Store
  • Cena: Android: 269,99 / iOS: 299 Kč

Pokračování 8 / 8

Cheerz – nezapomeňte si vaše vzpomínky i vytisknout

Fotografie, fotoknihy, obrazy, plakáty, plátna i magnety jsou zcela standardní nabídkou všech služeb, které vám dokážou daný produkt dle fotografie odeslané z vašeho mobilního telefonu vytisknout a následně doručit až domů. Cheerz ale vede díky možnosti doporučení, kdy můžete získávat kupóny od svých přátel a produkty si objednávat zdarma.

Nelíbí-li se vám Cheerz můžete vyzkoušet tituly Printic, LALALAB nebo Woodpost by Fuzel, důležité ale je, nenechávat si vzpomínky na vaše výlety jen v telefonu. Žijeme sice v digitální době, připomenout si ale v zimně prosluněné chvíle pohledem na fotografii vystavenou na krbové římse, může být k nezaplacení.

Určitě si přečtěte

Články odjinud