75 % fotografů uvedlo, že kvůli COVID-19 přišli o všechny své zakázky

2. května 2020
TWEET SDÍLET

Práce fotografa není jen o cvakání spouště z uctivé vzdálenosti od objektu, ale je i o komunikaci a spolupráci s ostatními. A to aktuálně příliš nejde. Celosvětová nařízení související s virovou nákazou tak do značné míry postihla právě i toto povolání. A díky průzkumu společnosti Lensrentals víme, jak moc.

Průzkumu se zúčastnilo tisíce profesionálních fotografů a filmařů. Více než 96 % respondentů uvedlo, že COVID-19 negativně ovlivnil jejich příjem nebo alespoň samotnou práci, přičemž v dubnu průměrně zrušili na 78 % svých rezervací. Podobně tomu však bude i v květnu, ve kterých má 60 % respondentů zrušeno i více než 80 % svých zakázek. Nejvíce zarážející fakt pak je, že na více jak 18 % respondentů má celá situace kolem pandemie tak silný dopad, že uvažují o ukončení své činnosti.

Společnost Lensrentals  uvádí, že tyto průzkumy chce provádět každý měsíc, abychom získali podrobnější představu o tom, jak se v průběhu pandemie fotografickému a filmařskému odvětví daří i po uvolňovaní nařízených restrikcí. Očekává se, že opravdu ne každý se i po jejich definitivním skončení dokáže vrátit do původně zajetých kolejích.

Témata článku: Kultura, Fotografové

Určitě si přečtěte