6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

27. února 2021
TWEET SDÍLET

​Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

Bezplatné aplikace pro úpravu fotografií jsou dostupné pro různé platformy a nabízejí rozdílnou škálu nástrojů a funkcí. Mezi ty nejkomplexnější patří opensourcové desktopové programy, o jejichž vývoj se stará komunita uživatelů.

Tyto grafické editory nabízejí řadu nástrojů, jež jsou jinak dostupné pouze v placených softwarech typu Adobe Photoshop. Nejenže jsou schopné základních úprav obrazu (expozice, barevného podání, doostření atp.), ale také umí pracovat s vrstvami. Většinou se jedná o aplikace, které za sebou mají několikaletou historii, během níž si našly široký okruh uživatelů, kteří se podílejí na jejím vývoji v podobě zpětné vazby, popř. tvorby externích pluginů.

Klepněte pro větší obrázek

Vedle aplikací, jež je nutné stáhnout a instalovat do počítače, je k dispozici stále více editorů, které fungují také online, popřípadě jsou dostupné pro více platforem – počítačové i mobilní. Tyto programy se v poslední době těší velké oblibě, není proto divu, že se jejich počet neustále zvyšuje. V počátcích svého vývoje bývají nabízeny zcela zdarma, avšak s růstem počtu uživatelů obvykle přibývá placená verze, která odemyká přístup k některým pokročilejším funkcím.

Témata článku: Fotografický software, Adobe Photoshop, Fotoaplikace, Adobe Lightroom, Fotoslužby, iOS, Android, Telefony s iOS na Heureka.cz