5GB a 2,5GB harddisky od Seagate již v prodeji

Náruživí fotografové používající CompactFlash mají na výběr další paměťová média. Jsou jimi firmou Seagate vyrobené karty s kapacitou 2,5 a 5 GB, které jsou kompatibilní s rozšířenými sloty CompactFlash typu II.
Tyto disky se oficiálně jmenují Seagate JoJo Pocket Hard Drive a k jejich výbavě patří ochranný obal, který připojíte do počítače pomocí USB 2.0.

Klepněte pro větší obrázek
Jednopalcové disky na USB - JoJo drive

Přestože Seagate informovala o nových harddiscích teprve po novém roce, v některých českých e-shopech je již seženete, k dodání jsou v časovém horizontu 1-5 dnů se zárukou 2 roky.

Nové karty budou jistě silně konkurovat ostatním firmám – 2,5GB disk pořídíte za necelé 4 tisíce korun, 5GB varianta stojí 4 800 Kč (včetně DPH). Je to cena (alespoň pro český trh) rozhodně nižší, než byla původní předpokládaná (199 a 149 euro).

Klepněte pro větší obrázek
Karty mají rozměr 42,8 × 36,4 × 5 mm a váží 19 gramů

Podle tiskových údajů by se na 5GB kartu mělo vměstnat 1 500 fotografií v nejvyšším rozlišení pořízených šestimegapixelovým fotoaparátem.

 


 


Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Apple AirPods 3: nový design, delší výdrž a prostorový zvuk

Martin Miksa
Zcela bezdrátová sluchátkaAirPodsSluchátka
Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Recenze hry Metroid Dread. Návrat legendy, která se drží svojí tradice

Téměř dvě dekády jsme čekali na to, než se Nintendo vrátí k původnímu plošinovkovému pojetí Metroidu. Dread navazuje tam, kde Fusion skončil a pro fanoušky žánru je bezesporu povinností.

Martin Nahodil
Metroid DreadNintendo SwitchRecenze