5 důvodů proč byste měli používat staré objektivy i v roce 2020

15. února 2020
TWEET SDÍLET

Fotografická technika v současné době prochází překotným vývojem, vedle megapixelové bitvy, kterou před lety vedla celá řada výrobců, se teď snaží jednotlivé firmy předhánět v nabídce nových objektivů.

Z velké části to samozřejmě souvisí i s novými plnoformátovými bezzrcadlovkami, které je potřeba zkrátka něčím „zasklít“. Na druhou stranu je však na trhu velké množství objektivů, které je možné také využívat, zvláště srovnáme-li jejich cenu s přemrštěnou cenou nových skel pro plnoformáty.

O tom, že mají starší – většinou kinofilmové – objektivy své místo v brašnách fotografů, není třeba pochybovat. Fotograf Mark Holtze tvrdí, že by našel více než stovku důvodů, proč by i současní fotografové měli používat staré objektivy, rozhodl se však pro vypíchnutí těch pěti nejdůležitějších – video s argumenty najdete na konci článku.

Témata článku: Technika, Objektivy, Bezzrcadlovky, Širokoúhlé objektivy, Analog, Zrcadlovky, Film, Ohnisková vzdálenost

Určitě si přečtěte

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

15 časopis Computer

časopis Computer
SoftwareFotoškola
Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

Fotografie týdne: když je všechno vzhůru nohama

4 Michal Černý

Michal Černý
Fotografie týdne