5 aplikací, které vám na mobilu umožní rozostřit pozadí. Snadno, rychle, efektně

20. července 2020
TWEET SDÍLET

Režim Portrét, který dorazil na iPhony již v roce 2016, je velice oblíbený u mnoha mobilních fotografů. Bez složitého nastavování totiž na pozadí snímku aplikuje softwarové rozostření (bokeh), které se jednoduše líbí. I mobilní fotografie tak může, na první pohled, vypadat jako ta z pokročilé zrcadlovky.

Samozřejmě jsou zde mnohá omezení. Hodně záleží i na jakém zařízení snímek pořizujete. Portrét totiž nabízejí i levné telefony s Androidem, což však neznamená, že je zde kvalitní výsledek 100 % zaručen. I na nich ale můžete vykouzlit nesmírně kvalitní výsledky, pokud sáhnete po té správné aplikaci a nenecháte vše jen na nativním fotoaparátu. 

Halide Camera (iOS, 199 Kč) 

Halide nabízí rozhraní fotoaparátu, ve kterém vám nabídne plný ruční vstup. Veškeré hodnoty si v něm nastavíte přesně podle vašich potřeb. Dokonce nabízí i Focus Peaking, kdy vám zvýrazní všechny ostré pixely ve scéně. V režimu Depth ale neustále skenuje hloubku scény, aby vytvořil její ideální obraz. Ten můžete mít nejen v reálném náhledu, ale právě i v odstínech šedi, ve kterých se nejčastěji zobrazuje.

Klepněte pro větší obrázek

Editaci neposkytuje žádnou, zde jde jen o fotografování, a to i když si do titulu importujete snímek z galerie. Tomu popřípadě můžete vypnout informace o hloubce, ale stejně jako ty v aplikaci vyfocené si jej můžete prohlédnout v rozšířené realitě. A to je skutečně efektní záležitost, s jejíž pomocí dostanete snadno do povědomí to, jak dané objekty vystupují ze scény.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Náhled na scénu v AR a rozhraní aplikace Halide s mapováním hloubky.

Témata článku: Software, Fotoaplikace, iPhone, iOS, Android

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

14 Petr Březina

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

11 fotoaparátů s výměnnou optikou, které se dnes nejvíc vyplatí koupit

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s vyměnitelným objektivem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

92 Helena Vyplelová