259 mrtvých. To je bilance úmrtí, které má na svědomí fotografování selfie

259 mrtvých. To je bilance úmrtí, které má na svědomí fotografování selfie

Touha po stále více extrémních selfie snímcích má za následek již 259 potvrzených úmrtí. Říká to zpráva od US National Library of Medicine.

Studie zveřejněná v časopise Journal of Family Medicine and Primary Care zohlednila zprávy o úmrtí důsledkem fotografování selfie z celého světa mezi léty 2011 až 2017. Nejčastější příčinou smrti při fotografování selfie jsou dopravní nehody, zejména srážka s vlakem.

Nebezpečné jsou také snímky pořizované na vrcholcích hor, vysokých budovách nebo v jezerech. Výjimkou pak rozhodně nejsou ani úmrtí po střetu se zvířaty, kontakt s elektrickým proudem, požárem a v neposlední řadě nechybí ani případy fotografování sebe sama se střelnou zbraní, která omylem vystřelila.

Obrázek 1.jpg
Ve skutečnosti má fotografování selfie na svědomí mnohem více obětí. Většinou je totiž příčina smrti označena jako „dopravní nehoda“ a ne „fotografování selfie“.

Studie však vychází pouze z ověřených informací, zejména těch novinových, jejichž pravdivost pak autoři zprávy dohledávali i na internetu pomocí klíčových slov. Tím sice předešli nadhodnoceným výsledkům, na druhou stranu je spíše podhodnotili. Brali v potaz pouze zprávy v anglickém jazyce, i když napříč celým světem. Zároveň dodávají, že mnoho případů není vůbec jako úmrtí v důsledku pořizování selfie hlášeno.

Mezi poslední potvrzené úmrtí při pořizovaní selfie patří např. 19letý Američan Gavin Zimmerman, který se zřítil z útesu v New South Wales v Austrálii. Tomer Frankfurter pak zemřel v kalifornském národním parku Yosemite poté, co spadl z 250m srázu. Úmrtí v důsledku pořizování selfie snímků se nejčastěji dějí ve státech jakými jsou Indie, Rusko, USA a Pákistán. Celých 72,5 procenta z takto tragicky zesnulých jsou muži.

Chcete-li vidět, co všechno jsou lidé schopní pro pořízení selfie snímku udělat, stačí, když si do Google vyhledávače zadáte heslo „selfie death“. Upozorňujeme ale, že to v mnohých případech není hezký pohled. Většinou se navíc jedná právě o tu poslední fotografii, kterou daný „fotograf“ učinil.

Určitě si přečtěte

Články odjinud