15. let společnosti Nikon v České a Slovenské republice

16. října 2009

NIKON spol. s r. o., 9. října 2009, Praha - Společnost NIKON spol. s r.o. slaví v letošním roce 15. výročí své existence v České a Slovenské republice.Při příležitosti tohoto významného jubilea se 8. řijnauskutečnil slavnostní galavečer na Pražském hradě v restauraci Vikárka. Na jednom z nádvoří hradu vítali hosty středověcí kejklíři, kteří bavili příchozí do oficiálního zahájení večera s velkým překvapením, o kterém neměli ponětí ani samotní zaměstnanci firmy. Pouze pro hosty společnosti Nikon byl v tento večer zpřístupněn Chrám sv. Víta, ve kterém zazněl varhanní koncert.

Pro všechny přítomné to byl nezapomenutelný zážitek, který dodal oslavám na důstojnosti. Večer na Vikárce zahájil ředitel společnosti Pavel Marek přípitkem a poděkoval všem zaměstnancům společnosti a obchodním partnerům za pomoc při prosazování značky na Českém a Slovenském trhu. Na programu večera bylo vystoupení skupiny Hamleti a Michala Davida. Celým večerem přítomné hosty provázela herečka a moderátorka Mahulena Bočanová.

Společnost NIKON spol. s r.o. zakládal v roce 1994 Pavel Marek, který stojí v jejím čele dodnes. Z malé firmy, čítající jen několik málo zaměstnanců, dokázal během 15 let vybudovat silnou a respektovanou společnost, jejíž podíl na místním trhu neustále roste.V posledních dvou letech uvedla společnost Nikon na trh několik bezkonkurenčních produktů, kterými si získala i poslední fotografy, váhající jaké značce dát přednost.

Přelomovým produktem byla profesionální digitální zrcadlovka Nikon D3, která zcela uchvátila sportovní a reportážní fotografy, neboť jim umožnila opravdu rychlé snímání a ostření, a to i za špatných světelných podmínek. Přejme Nikonu do dalších let řadu skvělých produktů, ať už přinesou svým uživatelům komfort v jejich každodenní práci, či jen radost z fotografování ve volném čase.

Témata článku: Tiskové zprávy


7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

7 legendárních filmových kompaktů, které musíte vyzkoušet

Pokukujete po analogovém přístroji, s nímž byste si mohli vyzkoušet fotografování na film? Nebo si chcete vytvořit malou analogovou sbírku? Snadno ovladatelné kinofilmové kompakty vám mohou otevřít cestu do hlubin analogové fotografie.

Helena Vyplelová
Technika
6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

6 programů pro správu fotografií – skoncujte s fotonepořádkem

Desetitisíce fotek na disku ve stovkách složek, jejichž obsah je takřka nemožné ručně roztřídit – noční můra nejednoho zapáleného (a trochu líného) fotografa. Nejeden správce fotek přitom pomůže tohle peklo vyřešit.

časopis Computer
Fotografický softwareFotoškola
10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

10 filmů o fotografii, které byste měli vidět

Filmy, ve kterých hraje důležitou roli fotografie či fotograf vznikají už dlouhá desetiletí. Existuje však více filmů, než jen legendární Zvětšenina, kamery natáčí dál a v hlavách filmařů se rodí nové neotřelé příběhy…

Petr Březina
Kultura
Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Nejlepší plnoformátové fotoaparáty pro aktivní fotografy. Bezzrcadlovky i se zrcadlem

Doporučíme nejlepší fotoaparáty s plnoformátovým snímačem, které by mohly potěšit nejen zkušenější fotografy, ale i ty začínající.

Petr BřezinaJan Pánek
Full-frame
Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

Tipy na 14 fotoaparátů s nejlepším poměrem cena/výkon. Kompakty i bezzrcadlovky

​Foťáky v mobilu jsou sice díky využití umělé inteligence čím dál výkonnější, stále však nedokážou nahradit, zejména co do kvality snímku, klasický fotoaparát s velkým obrazovým snímačem.

Jan PánekHelena Vyplelová
Průvodce nákupem
František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

František Dostál: Plachý fotografující (rozhovor)

Není vůbec jednoduché najít hranici mezi jemným obrazovým humorem a přízemním primitivismem.

Petr Vilgus
Kultura