15. let společnosti Nikon v České a Slovenské republice

16. října 2009

NIKON spol. s r. o., 9. října 2009, Praha - Společnost NIKON spol. s r.o. slaví v letošním roce 15. výročí své existence v České a Slovenské republice.Při příležitosti tohoto významného jubilea se 8. řijnauskutečnil slavnostní galavečer na Pražském hradě v restauraci Vikárka. Na jednom z nádvoří hradu vítali hosty středověcí kejklíři, kteří bavili příchozí do oficiálního zahájení večera s velkým překvapením, o kterém neměli ponětí ani samotní zaměstnanci firmy. Pouze pro hosty společnosti Nikon byl v tento večer zpřístupněn Chrám sv. Víta, ve kterém zazněl varhanní koncert.

Pro všechny přítomné to byl nezapomenutelný zážitek, který dodal oslavám na důstojnosti. Večer na Vikárce zahájil ředitel společnosti Pavel Marek přípitkem a poděkoval všem zaměstnancům společnosti a obchodním partnerům za pomoc při prosazování značky na Českém a Slovenském trhu. Na programu večera bylo vystoupení skupiny Hamleti a Michala Davida. Celým večerem přítomné hosty provázela herečka a moderátorka Mahulena Bočanová.

Společnost NIKON spol. s r.o. zakládal v roce 1994 Pavel Marek, který stojí v jejím čele dodnes. Z malé firmy, čítající jen několik málo zaměstnanců, dokázal během 15 let vybudovat silnou a respektovanou společnost, jejíž podíl na místním trhu neustále roste.V posledních dvou letech uvedla společnost Nikon na trh několik bezkonkurenčních produktů, kterými si získala i poslední fotografy, váhající jaké značce dát přednost.

Přelomovým produktem byla profesionální digitální zrcadlovka Nikon D3, která zcela uchvátila sportovní a reportážní fotografy, neboť jim umožnila opravdu rychlé snímání a ostření, a to i za špatných světelných podmínek. Přejme Nikonu do dalších let řadu skvělých produktů, ať už přinesou svým uživatelům komfort v jejich každodenní práci, či jen radost z fotografování ve volném čase.

Témata článku: Tiskové zprávy


Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Vybrali jsme nejlepší fotomobily. Všechny nejsou drahé, začínají už nad 4 tisíci

Proč s sebou nosit mobil a fotoaparát, když můžete mít vše v jednom, navíc i s velmi slušnou videokamerou. Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty. Po kterých byste měli sáhnout?

Petr Březina
Fotomobily
Fotografie měsíce: Sušáky

Fotografie měsíce: Sušáky

Společným jmenovatelem většiny vybraných snímků je netradiční pohled na fotografii. Autoři a autorky ukazují, že dokumentaristika nemusí být jedinou rovinou fotografování.

Michal Černý
Fotografie týdne
Fotografie měsíce: Pod mostem

Fotografie měsíce: Pod mostem

Hledat společný průsečík šestnácti vybraných fotografií je tentokráte poměrně snadné. Stojíme před otázkou ontologickou, v čem spočívá základní charakteristika našeho bytí?

Michal Černý
Fotografie týdne
6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

6 nejlepších programů pro úpravu fotografií zdarma

Helena Vyplelová
Fotografický software
Nikon poprvé ukázal očekávanou bezzrcadlovku Z9

Nikon poprvé ukázal očekávanou bezzrcadlovku Z9

Petr Březina
BezzrcadlovkyNikon