12 světoznámých muzikantů, kteří jsou také zdatní fotografové

6. května 2020
TWEET SDÍLET
12 světoznámých muzikantů, kteří jsou také zdatní fotografové

​Bryan Adams (zpěvák)

Kanadský písničkář Bryan Adams prorazil se svými fotografiemi i v profesionální sféře. Jeho snímky byly otištěny v řadě prestižních časopisech (Vogue, Esquire, Harper's Bazaar aj.), podílel se na známých reklamních kampaních a vystavoval svou tvorbu v renomovaný galeriích (např. Saatchi) po celém světě. V roce 2002 si jej dokonce pozvala britská královna Alžběta II., aby fotografoval slavnost u příležitosti 50. výročí její korunovace.

Adams se zabývá především portrétní fotografií, před objektivem mu prošla pěkná řádka celebrit, např. Kate Mossová, Mickey Rourke, Amy Winehousová, Mick Jagger, Pink, Sean Pean nebo tanečník Sergej Polunin.

Těmto osobnostem je věnována první jeho fotografická kniha, ve druhé obrazové publikaci najdeme portréty vojáků, jejichž život dramaticky změnila válečná zranění, monografie z loňska Homeless zase dává prostor neznámým tvářím lidí bez domova. Více informací najdete na Adamasových stránkách.

Témata článku: Kultura, Fotografové

Určitě si přečtěte

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

6 nejlepších volně dostupných programů pro úpravu fotografií

Na internetu najdeme řadu tzv. free fotoeditačních programů, které se mohou stát alternativou k placeným aplikacím. Řada z nich nabízí opravdu široké možnosti úprav fotografií. Které patří mezi ty nejlepší?

33 Helena Vyplelová