10 nejzajímavějších témat, která jste četli v roce 2020

10 nejzajímavějších témat, která jste četli v roce 2020

Jsou témata běžná, témata kontroverzní a pak taková, nad kterými se rozvine konstruktivní diskuze a mnoha čtenářům přinesou i nové poznatky a informace. Vybrali jsme ty nejčtenější články uplynulého roku, snad se dozvíte i něco nového.

Zdaleka nejčtenější články jsou každoročně naši předvánoční nákupní rádci, kde se snažíme především těm nerozhodným poradit, po jakém fotoaparátu, fotomobilu nebo konkrétním příslušenství se vyplatí v rámci předvánočních nákupů sáhnout. V některých případech můžete v rámci novoročních výprodejů ušetřit nějakou tu korunu navíc.

Nejčtenějším článkem uplynulého roku byl ten, kde jsme se zaměřili na to, co všechno dokáží lidí udělat pro fotku na sociální síti. Mnohdy totiž neváhají podnikat věci, nad nimiž zůstává rozum stát.

Každý fotograf postupem času zlepšuje své dovednosti a schopnosti a někdy samozřejmě také trpí tvůrčí krizí. Podle některých je možné jednotlivé fáze v životě fotografa snadno oddělit a identifikovat.

Ocenění EISA je pro někoho domluveným podnikem, pro někoho možností k prezentaci a pro jiného nákupní rádcem. Pozadí udílení ocenění EISA asi nebude jednoduché, jako exkurze mezi novinky na fotografickém trhu zcela jistě poslouží.

Ne každá rada zkušeného fotografa padne na úrodnou půdu, i když to myslí dobře. Co teprve rady méně zkušených autorů a začátečníků, ty mohou napáchat více škody než užitku.

Váš stávající fotoeditor už vám nevyhovuje anebo s úpravami začínáte a nevíte, jaký program zvolit? Na to by vám mohl odpovědět přehled nejpoužívanějších programů pro správu fotografií.

Některé fotografie v náš umí vyvolat různorodé emoce, co teprve, když je rozpohybujete. Lotyšský počítačový specialista ve svém projektu oživuje staré fotografie značně neobvyklým způsobem, přičemž se snaží vyprávět příběhy za nimi schované.

Fotosoutěž Comedy Wildlife Photography Awards sice nepatří mezi nejznámější, rozhodně ale patří mezi nejvtipnější. Zvířata zachycená v netypických a mnohdy až trapných situacích slaví úspěch napříč internetem

Populární aplikace Fotky Google mění od letošního června podmínky a ruší podporu bezplatného neomezeného ukládání obrazových souborů. Pokud zvažujete změnu platformy, připravili jsme základní přehled těch nejpoužívanějších.

Portréty jsou velmi oblíbeným fotografickým žánrem, který si pravděpodobně vyzkouší každý fotograf. Stejně jako v jiných případech, i při portrétování se opakují některé chyby.

Starší, obvykle analogová, fototechnika má své neopakovatelné kouzlo, a to zejména díky technickému provedení a také ikonickému designu. Stejně je tomu i u objektivů, které se tehdy vyráběli výhradně z kovu a skla, proč je tedy nepoužívat i nyní.

Určitě si přečtěte

Články odjinud